"АрселорМіттал Кривий Ріг" заявляє про обшуки СБУ

Все про економіку та фінанси

Компанія «АрселорМіттал Кривий Ріг» заявляє про обшуки Служби безпеки України. За даними підприємства, слідчі дії почалися 8 лютого, констатує "Радіо Свобода".

«Цього разу візит правоохоронців заплановано до гірничого департаменту підприємства у зв’язку з нібито ухилянням від сплати податків і заниженням рентних платежів у 2015-2019 роках. Сьогодні представники СБУ планують продовжити слідчі дії та зробити огляд території кар’єрів підприємства з відбором зразків сировини», – розповіли в компанії. 

Підприємство заперечує звинувачення правоохоронців і заявляє про «очевидно вибірковий» підхід регуляторів до бізнесу.

При цьому СБУ повідомляє, що здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо службових осіб ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», пише "Укрінформ".

«Перевіряється інформація про умисне заниження менеджментом товариства податкового зобов’язання з рентної плати за користування надрами. За попередньою версією слідства, це призвело до ненадходження до держбюджету України коштів в особливо великих розмірах ‒ 2,2 млрд грн», - йдеться у відповіді СБУ агентству.

Для встановлення істини у межах кримінального провадження призначено комплексну судову експертизу, додали в СБУ. Її проведення доручено експертам харківського Науково-дослідного інституту судових експертиз ім. М.С. Бокаріуса. Під час досудового розслідування, за клопотанням експертів, для доступу до дослідження зразків було отримано ухвали суду. Вони передбачають дозвіл на проведення оглядів адміністративних будівель та виробничих потужностей, складських приміщень товариства. Для відбору зразків рудного матеріалу та дослідження технологічних операцій, які входять до технологічного циклу, співробітники СБ України за участі спеціаліста НАН України проводять необхідні огляди. Досудове розслідування триває.