"АрселорМіттал Кривий Ріг" на три місяці зупиняє роботу свого ГЗК

Все про економіку та фінанси

Компанія "АрселорМіттал Кривий Ріг" повідомив, що з 1 серпня зупинить роботу свого гірничо-збагачувального комбінату на три місяці, пише Liga.net.

"Таке рішення викликане серйозними економічними факторами, зокрема зниженням економічної активності в Європі, зменшенням попиту на залізорудну продукцію, а також суттєвим зростанням витрат на транспортування ЗРС", – йдеться у повідомленні.

На час припинення роботи ГЗК його працівники отримуватимуть 2/3 зарплати.

Підприємство й надалі зберігатиме робочі місця та посади за мобілізованими працівниками, запевняють в "АрселорМіттал".

У компанії додають, що змушені відмовитись від виплат мобілізованим середньої зарплати, щоб уникнути хоча б мінімального скорочення персоналу серед 22-тисячного колективу.

"Наразі підприємство опинилося у безпрецедентній ситуації, але продовжує боротися за кожне робоче місце, ухвалюючи непрості рішення щодо скорочення робочого часу та виплат зарплат", – заявляють в "АрселорМіттал".

Щоб зберегти всі робочі місця, у серпні компанія залишає в силі особливий графік роботи – більшість персоналу, включно з менеджментом та працівниками-іноземцями, працюватимуть зі зменшенням навантаження до 2/3.

До гірничо-збагачувального комплексу гірничого департаменту (раніше — Новокриворізького ГЗК) "АрселорМіттал" входять два кар`єри, дві рудозбагачувальних фабрики, чотири дробильних фабрики.

Після початку повномасштабної війни комбінат скоротив виробництво до технічного мінімуму, але у квітні відновив роботу.

6 липня гендиректор "АрселорМіттал Кривий Ріг" Мауро Лонгобардо заявив, що комбінат буде змушений різко скоротити всі види витрат, включно зі зниженням заробітної плати, через проблеми з експортом та підвищення вартості залізничних перевезень. Також на підприємстві не відкидають зупинку експорту руди до Європи через тарифи УЗ.