"АрселорМіттал Кривий Ріг" каже, що Офіс генпрокурора і суд заблокували його рахунки

Все про економіку та фінанси

"АрселорМіттал Кривий Ріг" заявляє, що Офіс генпрокурора через суд заблокував рахунки підприємства, пише "БізнесЦензор".

"Учора Офіс генерального прокурора України спільно із Шевченківським судом м. Київ заблокували кошти на всіх рахунках "АрселорМіттал Кривий Ріг". Представники Офісу генпрокурора звернулися до українських банків з вимогою виконати ухвалені 30 листопада 2021 року судом рішення щодо накладення арештів на рахунки підприємства", - йдеться в повідомленні заводу.

Як уточнює АМКР, спір стосується підходу до розрахунку ренти.

"4 листопада 2021 року окружний адміністративний суд підтримав позицію "АрселорМіттал Кривий Ріг" і відхилив цивільний позов проти компанії, порушений Державною податковою службою. До податкових органів подано апеляцію, і компанія готується відстоювати свою позицію в апеляційному адміністративному суді", - зазначає компанія.

17 листопада Генеральна прокуратура та Служба безпеки України порушили кримінальну справу проти одного з керівників "АрселорМіттал Кривий Ріг".

"Компанія вважає ці звинувачення безпідставними та яскравим прикладом політичного тиску на найбільшого іноземного інвестора. Разом з тим ці надумані кримінальні звинувачення висуваються фізичній особі, а не компанії. В даний час цивільний процес проти "АрселорМіттал Кривий Ріг" не ведеться, отже, немає юридичних підстав для блокування рахунків компанії. Цивільного позову щодо "АрселорМіттал Кривий Ріг" не існує, тому немає законних підстав для арешту рахунків компанії", - йдеться в повідомленні підприємства.

Нагадаємо, 17 листопада СБУ вручила одному з топ-менеджерів компанії "АрселорМіттал Кривий Ріг" повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Йдеться про розслідування СБУ звинувачень щодо "АрселорМіттал Кривий Ріг" у неповній виплаті рентної плати за користування надрами у 2015-2019 роках.

Підозру повідомлено фінансовому директору – головному бухгалтеру ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг". За даними на сайті компанії, посаду фінансового директора з 1 жовтня 2018 року обіймає Сергій Плічко, до цього з лютого 2017 року він виконував обов`язки фіндиректора.

За версією слідства, у 2017-2019 роках підозрюваний вносив неправдиві відомості в офіційні документи підприємства, зокрема, щодо нарахування плати за користування надрами двох родовищ залізних руд. Крім того, з грудня 2014 до березня 2019 року через незаконні дії зловмисника підприємство ухилилося від сплати до бюджету рентної плати за користування надрами.

СБУ стверджувала, що комплексна судова експертиза встановила, що сума завданих державі збитків через ненадходження до бюджету рентної плати за користування надрами становить понад 2,2 млрд грн.

"ArcelorMittal Кривий Ріг" – найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Спеціалізується на випуску довгомірного прокату, зокрема, арматури та катанки.

Належить глобальній корпорації ArcelorMittal.

Корпорація Mittal Steel придбала 93,02% акцій ПАТ "Криворіжсталь" на відкритому конкурсі 24 жовтня 2005 року за 24,2 млрд грн при стартовій ціні 10 млрд грн, після чого меткомбінат було перейменовано на "Mittal Steel Кривий Ріг", пізніше – на " ArcelorMittal Кривий Ріг".