Арбітраж по "Укрнафті": Коломойський не зміг відсудити в держави $6 млрд, - Малюська

Все про економіку та фінанси

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що Стокгольмський арбітраж визнав відсутність своєї юрисдикції для розгляду позову міноритаріїв “Укрнафти” до держави Україна про стягнення понад 6 млрд дол.

Нижче - пряма мова глави Мін’юсту:

“Ще у 2015 році три кіпрських офшорних компанії («Littop Enterprises Limited», «Bridgemont Ventures Limited» та «Bordo Management Limited»), кінцевими бенефіціарами яких є Коломойський, Боголюбов, Палиця, звернулися до Стокгольмського арбітражного трибуналу з позовом до держави Україна.

Усі три позивачі є акціонерами ПАТ «Укрнафта» та володіють 40,1009% акцій вказаної компанії.

Стягнути з держави позивачі вимагали, м’ко кажучи, немало: більше 6 млрд дол та відсотки, нараховані на цю суму.

Підставами своїх вимог позивачі вказували:

• неодноразовий відбір з газосховищ НАК «Нафтогаз України» газу, що належав ПАТ «Укрнафта», для потреб населення за заниженою ціною (в т.ч. внаслідок рішень НКРЕ/НКРЕКП) або безоплатно взагалі, як стверджують позивачі;

• невиконання ПАТ «Укртрансгаз» та НАК «Нафтогаз України» рішень українських судів, які набули чинності, про повернення частини відібраного газу ПАТ «Укрнафта»;

• різке підвищення ставки плати за користування надрами для видобування газу;

• прийняття Верховною Радою України Закону України від 19.03.2015 № 272-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про акціонерні товариства» (щодо зниження кворуму для проведення загальних зборів в акціонерних товариствах).

Винесення рішення Стокгольмським арбітражем кілька разів відкладалося. Але сьогодні це сталося – арбітраж визнав відсутність своєї юрисдикції. Коломойський, Боголюбов та Палиця отримали нуль доларів США, а не 6 мільярдів”.