Апеляційний суд виніс рішення на користь Приватбанку в "офісному" спорі з приватівцями

Все про економіку та фінанси

Приватбанк повідомив, що 25 квітня Центральний апеляційний госпсуд (м. Дніпро) задовольнив апеляційні скарги банку та Дніпропетровської обласної прокуратури, скасував рішення Госпсуду Дніпропетровської області та відмовив повністю у позові НВ ТОВ «Океанмаш», яке намагалося позбавити Приватбанк права власності на один з офісів у місті Дніпро.

“Це дуже важлива перемога Приватбанку ціною 152 млн грн в апеляційному суді, рішення якого набирають законну силу негайно після проголошення, що матиме значення для багатьох подібних судових спорів, повʼязаних з колишніми власниками та екс-топ-менеджментом банку", - зазначив Олег Лазовський, керівник напрямку Приватбанку з судової практики та банкрутства.

Нагадаємо, 26 листопада 2020 року суд першої інстанції задовольнив позовні вимоги компанії, яка претендувала на офісне приміщення, що перейшло у власність банку у серпні 2016 року, за три місяці до націоналізації Приватбанку, в результаті звернення стягнення на іпотечне майно з метою погашення заборгованості за кредитом особи, пов’язаної з колишніми власниками банку.

"Як було встановлено Генеральною прокуратурою під час досудового слідства у 2017 році, колишнім керівництвом Приватбанку під час залучення від Національного банку України кредитів рефінансування надавались кредити на неринкових та заздалегідь невигідних для банку умовах пов’язаним з ним компаніям. НВ ТОВ «Океанмаш» виступало майновим поручителем за кредитами пов’язаних осіб", - констатує Приватбанк.