Апеляційний суд: $68 млн боргу "Донецької залізниці" перед Сбербанком - борг "Укрзалізниці"

Все про економіку та фінанси

Східний апеляційний госпсуд своєю постановою від 17 вересня відмовився задовольнити апеляційну скаргу “Укрзалізниці” та залишив без змін ухвалу Госпсуду Донецької області від 27.07.2020 (в справі №910/22858/17), якою було задоволено клопотання Державної виконавчої служби та визнано “Укрзалізницю” - як правонаступника “Донецької залізниці” - боржником у виконавчому провадженні №59296433, в рамках якого Сбербанк стягував з “Донецької залізниці” 68 млн дол на підставі судових рішень.

Нагадаємо, 27.07.2020 “Укрзалізниця” заявляла, що українська “дочка” Сбербанку реструктуризувала її борги на суму біля 200 млн дол, що підлягали погашенню до кінця липня. Як зазначалося, підписання угод відбулося впродовж тижня до вказаної дати з набранням остаточної чинності умов реструктуризації після прийняття відповідного рішення Нацбанком. Як уточнювалося, реструктуризація проведена на термін до 3 років з можливістю дострокового погашення.

У червні “Укрзалізниця” повідомила, що Велика Палата Верховного Суду визнала її правонаступником ДП «Донецька залізниця» з дати держреєстрації акціонерного товариства - 21.10.2015. Як зауважувала УЗ, це означає, що УЗ буде зобов’язана погасити всі борги ДП «Донецька залізниця», не отримавши при цьому від останнього жодного майна до статутного капіталу (при тому, що в ОРДЛО - понад 20 тис. вантажних вагонів УЗ, майже 6 тис. вагонів інших власників, майже 6 тис. пасажирських вагонів та понад 300 локомотивів).

Як уточнювала УЗ, за приблизними підрахунками сума фінансових зобов’язань ДП «Донецька залізниця» перед кредиторами перевищує 6,5 млрд грн, у т.ч. перед Сбербанком - 3,5 млрд грн, ВТБ Банком - 1,2 млрд грн.

Про борги “Донецької залізниці” перед ПУМБ - тут, Таскомбанком - тут, ВБР - тут, ВТБ - тут, фінкомпанією Волкова - тут.

Про кредиторські вимоги партнера ICU до “Укрзалізниці” (які він викупив у Промінвестбанку) - тут.