АМПУ вивчає варіант залучення позик для реалізації двох портових проектів

Все про економіку та фінанси

Заступник голови Адміністрації морських портів України (АМПУ) Віталій Ліпський під час Ukrainian Ports Forum 2021 повідомив, що АМПУ розглядає питання кредитування для реалізації двох великих проектах в портовій галузі, пише ЦТС.

"Перший [проект] - будівництво контейнерного терміналу на Карантинному молу. По ньому ми завершили проектування. У нас є фінансова можливість завершити проект за 8 років, але за умови збільшення фінансування його можна завершити за 4 роки. Тому ми розглядаємо можливість кредитування", - зазначив Лыпський.

У презентації проекту зазначається, що термін його реалізації - 48 місяців, загальна вартість - 11,98 млрд грн, необхідна сума кредиту складе 135,3 млн дол.

За словами заступника голови АМПУ, другий проект - реконструкція водних підходів, маневрових зон та операційних акваторій в морському порту "Південний".

"Там уже був реалізований перший пусковий комплекс, залишилося ще 3. Ми також плануємо розглянути можливість залучення кредитів", - підсумував він.

Згідно з інформацією по проекту реконструкції водних підходів, маневрових зон та операційних акваторій в морському порту Південний, його термін реалізації становить 28 місяців. Загальна вартість проекту - 3,64 млрд грн, необхідна сума кредиту - 70 млн доларів.