АМКУ скасував дозвіл Новинському на набуття частки Григоришина в "Харківобленерго"

Все про економіку та фінанси

Антимонопольний комітет повідомив, що 22 липня скасував рішення від 28.01.2021 про надання дозволу компанії "Smart Holding (Cyprus) Ltd" (м. Лімасол, Кіпр) на придбання акцій АТ "Харківобленерго" (м. Харків), що забезпечує перевищення 25% голосів у вищому органі управління товариства.

Заява АМКУ:

"В ході провадження з перегляду рішення Комітетом встановлено, що заява, за результатами розгляду якої було прийнято рішення від 28 січня 2021 року № 51-р, та додані до неї документи підписані лише уповноваженим представником компанії «Lovitia Investments Ltd» (нова назва компанії Smart Holding (Cyprus) Ltd").

При цьому, в доданих матеріалах відсутні письмові документи, що підтверджують призначення та уповноваження представника компанії «Lovitia Investments Ltd» на представництво інтересів АТ «Харківобленерго» та подання ним інформації, передбаченої вимогами Положення про концентрацію, стосовно АТ «Харківобленерго». Отже, вся інформація, подана в заяві стосовно АТ «Харківобленерго» не може вважатися достовірною інформацією.

Оскільки, рішення від 28 січня 2021 року № 51-р прийнято на підставі аналізу, в тому числі, інформації щодо АТ «Харківобленерго», воно прийняте на підставі недостовірної інформації.

Встановлення факту прийняття Комітетом рішення від 28 січня 2021 року № 51-р на підставі недостовірної інформації стосовно уповноважених представників учасника концентрації та відомостей про нього, що призвело до прийняття необґрунтованого рішення, стало підставою для його скасування".

Контекст

За даними Фонду держмайна, йому належать 65% акцій “Харківобленерго”.

За даними держреєстру, 29,79% акцій підприємства належать Вадиму Новинському.

"Смарт-Холдинг" Вадима Новинського в лютому 2021 року повідомив, що його компанія Smart Holding (Сyprus) Ltd. закрила угоду з придбання 29,795% акцій АТ "Харківобленерго" та ПрАТ "Харківенергозбут" у Inter Growth Investments Limited (Кіпр).

Як зазначалося, договори купівлі-продажу акцій обох компаній були підписані 21 грудня 2020 року, а операції закрито після їх схвалення Антимонопольним комітетом (АМКУ).

У кінці січня АМКУ надав дозвіл Smart Holding (Cyprus) Ltd. на придбання понад 25% в АТ "Харківобленерго" та АТ "Харківенергозбут".

Раніше 29,8% акцій "Харківобленерго" володіла Garensia Enterprises, пов`язана з групою "Енергетичний стандарт" Костянтина Григоришина. Станом на кінець червня 2020 року власником цього пакета акцій стала Inter Growth Investments Limited.

АМКУ в кінці 2019 року надав дозвіл на концентрацію ряду компаній, пов`язаних з Костянтином Григоришиним і одним з кінцевих бенефіціарів АТ "Сумське НВО" Володимиром Лук`яненко в рамках виконання рішення Лондонського арбітражу, який зобов`язав Григоришина виплатити Лук`яненку та його партнеру Вадиму Новинському $300 млн в рамках спору про опціон на пакет акцій в "Сумському НВО".

Тоді АМКУ дозволив компаніям Inter Growth Investments Limited (Кіпр) і Great Station Properties S.A (Панама) придбати спільний контроль над Stremvol Holdings Limited (Кіпр) - власником 83,736% акцій АТ "Сумське НВО".

У свою чергу компанії Great Station Properties S.A. (Панама) надано дозвіл придбати більше 25% акцій АТ "Харківобленерго", а також понад 25% акцій АТ "Харківенергозбут".

АМКУ також дозволив Inter Growth Investments Limited і Great Station Properties S.A. придбати спільний контроль над кіпрськими компаніями Estival Trading Limited і Osiate Maritime Limited.