АМКУ розгляне питання купівлі Альпарі Банку "Укрпоштою"

Все про економіку та фінанси

Антимонопольний комітет України (АМКУ) повідомив, що 19 січня розгляне питання надання попередніх висновків щодо необхідності чи відсутності необхідності одержання дозволу на концентрацію у вигляді придбання "Укрпоштою" акцій "Альпарі Банку", що забезпечує перевищення 50 відсотків голосів у вищому органі управління товариства, пише "БізнесЦензор".

Нагадаємо, в середині грудня глава НБУ Кирило Шевченко таким чином коментував інформацію про намір “Укрпошти” придбати “Альпарі Банк”:

“Станом на сьогодні ми не отримували жодних документів ані від “Укрпошти”, ані від банку. Рішення про входження в капітал або купівлю має прийняти уряд.

У Кабміну є затверджена стратегія розвитку фінансового сектору України, яка передбачає зменшення частки державних банків до 25% до 2025 року.

Навіть у поточній редакції меморандуму з Міжнародним валютним фондом є окреме посилання на потенційну купівлю банку Укрпоштою (там ідеться, що будь-які угоди мають бути в рамках стратегії розвитку фінансового сектору України. – ред.).

Якщо пакет документів надійде, будемо зважати на позицію Антимонопольного комітету та уряду. Якщо для них таке рішення буде комфортним, ми цей пакет документів візьмемо до розгляду.

Згідно з процедурою, Національний банк України має ухвалити рішення протягом двох місяців із дня отримання повного пакета документів.

<...> Отримання висновку АМКУ — стандартна процедура. Якщо уряду буде комфортно з таким рішенням і він запевнить нас, що це рішення не впливатиме на частку державних банків у системі — ми підемо за звичайною процедурою Національного банку”.