АМКУ повторно дозволив Новинському придбати 30% акцій "Харківобленерго"

Все про економіку та фінанси

Антимонопольний комітет України (АМКУ) повідомив, що повторно дозволив кіпрській компанії Smart Holding (Cyprus) LTD Вадима Новинського придбати акції АТ "Харківобленерго", пише "БізнесЦензор".

"Нова заява на концентрацію від компанії Smart Holding (Cyprus) LTD Комітетом розглядалася в режимі недружнього придбання, оскільки АТ "Харківобленерго" не надав компанії Smart Holding (Cyprus) LTD інформації необхідної для розгляду заяви про попереднє отримання дозволу на концентрацію", – зазначається у повідомленні.

В АМКУ уточнили, що у необхідна інформація була витребувана в АТ "Харківобленерго" розпорядженням державного уповноваженого.

"У ході розгляду заяви, Комітет встановив, що заявлена концентрація не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках та надав відповідний дозвіл", – додали в АМКУ.

Як повідомлялося, 22 липня АМКУ скасував своє ж рішення від 28 січня 2021 року №51-р про надання дозволу компанії Smart Holding (Cyprus) LTD на придбання понад 25% акцій "Харківобленерго" у зв`язку з виявленням нібито недостовірної інформації.

Однак на той час Smart Holding Новинського вже закрила угоду щодо придбання 29,795% акцій АТ "Харківобленерго" та ПрАТ "Харківенергозбут" у Inter Growth Investments Limited (Кіпр) на підставі рішення АМКУ від 28 січня. Ще 65% "Харківобленерго" належить державі.

Раніше 29,8% акцій "Харківобленерго" належали компанії Garensia Enterprises, яка пов`язана з групою "Енергетичний стандарт" Костянтина Григоришина. Станом на кінець червня 2020 власником цього пакету акцій стала Inter Growth Investments Limited.

АМКУ наприкінці 2019 року надав дозвіл на концентрацію низки компаній, пов`язаних з бізнесменом Костянтином Григоришиним та одним з кінцевих бенефіціарів АТ "Сумське НВО" Володимиром Лук`яненком на виконання рішення Лондонського арбітражу, який зобов`язав Григоришина виплатити Лук`яненку та його партнеру Новинському $300 млн за підсумками розгляду справи про опціон на пакет акцій у "Сумському НВО".

У 2017 році група "Енергетичний стандарт" українсько-російського бізнесмена Костянтина Григоришина остаточно програла Вадиму Новинському та Володимиру Лук`яненко арбітражну суперечку у Великій Британії на $305,8 млн у корпоративному конфлікті навколо ПАТ "Сумське НУО".

Із загальної суми $55,8 млн стосуються порушення акціонерної угоди (JVA) з боку Григоришина. Ці порушення полягають у виведенні коштів із "Сумського НУО" на користь компаній "Техноімпорт" та ТОВ "Енергетичний стандарт", підконтрольних Григоришину.

Решта суми ($250 млн) стосується "опційної угоди". Відповідно до рішення арбітражного суду цю суму Григоришин зобов`язаний заплатити Новинському, щоб виконати зобов`язання щодо пут-опціону.