АМКУ погодив передачу державних ТЕЦ в управління "Нафтогазу"

Все про економіку та фінанси

27 серпня Антимонопольний комітет надав дозвіл на передачу Фондом держмайна шести державних теплоелектроцентралей (ТЕЦ) в управління для НАК "Нафтогаз України", пише "БізнесЦензор".

Зокрема, АМКУ погодив передачу в управління "Нафтогазу" майнового комплексу держпідприємства "Сєвєродонецька ТЕЦ", а також корпоративних прав держави в АТ "Одеська ТЕЦ", АТ "Криворізька ТЕЦ", АТ "Херсонська ТЕЦ", АТ "Миколаївська ТЕЦ" і АТ "Дніпровська ТЕЦ".

У червні "Нафтогаз України" запропонував ФДМУ передати йому у власність і управління шість державних ТЕЦ, щоб продемонструвати дієвість застосування енергоефективних технологій.

У свою чергу ФДМУ розглядав кілька варіантів вирішення подальшої долі держТЕЦ: приватизація, передача в концесію, місцевим громадам або "Нафтогазу".

Як повідомлялося, восени 2019 року в упраління ТОВ "Нафтогаз Тепло", що входить до групи компаній "Нафтогаз України", були передані арештовані майнові комплекси "Новороздільської ТЕЦ" і "Новояворівської ТЕЦ", підконтрольних раніше братам Дубневич.

Перед цим АРМА розірвала договір управління з приватною компанією "Гарант Енерго М", яка більше шести місяців не виплачувала зарплати працівникам ТЕЦ і не забезпечила міста теплом до опалювального сезону.