АМКУ не проти, щоб "Укрпошта" купила "Альпарі Банк", далі - слово за НБУ

Все про економіку та фінанси

Антимонопольний комітет України надав дозвіл "Укрпошті" на придбання "Альпарі Банку", повідомив глава "Укрпошти" Ігор Смілянський, пише "БізнесЦензор".

"Готуємо останній крок – рішення Національного банку України (НБУ)", – написав Смілянський у Телеграмі.

У лютому він оцінював потребу в додаткових інвестиціях в разі купівлі банку на суму від 500 млн грн до 1,5 млрд грн.

"Альпарі Банк" - найменший банк на українському ринку. На 01.05.2022 обсяг його активів становив 219,2 млн грн (у т.ч. ОВДП - 120,4 млн грн, кредитний портфель юросіб - 63,5 млн грн).

У грудні 2021 року глава НБУ Кирило Шевченко таким чином коментував намір “Укрпошти” придбати “Альпарі Банк”:

“Станом на сьогодні ми не отримували жодних документів ані від “Укрпошти”, ані від банку. Рішення про входження в капітал або купівлю має прийняти уряд.

У Кабміну є затверджена стратегія розвитку фінансового сектору України, яка передбачає зменшення частки державних банків до 25% до 2025 року.

Навіть у поточній редакції меморандуму з Міжнародним валютним фондом є окреме посилання на потенційну купівлю банку Укрпоштою (там ідеться, що будь-які угоди мають бути в рамках стратегії розвитку фінансового сектору України. – ред.).

Якщо пакет документів надійде, будемо зважати на позицію Антимонопольного комітету та уряду. Якщо для них таке рішення буде комфортним, ми цей пакет документів візьмемо до розгляду.

Згідно з процедурою, Національний банк України має ухвалити рішення протягом двох місяців із дня отримання повного пакета документів.

<...> Отримання висновку АМКУ — стандартна процедура. Якщо уряду буде комфортно з таким рішенням і він запевнить нас, що це рішення не впливатиме на частку державних банків у системі — ми підемо за звичайною процедурою Національного банку”.