АМКУ: "Інтерпайп" сплатив штраф 69,3 млн грн за змову на тендері "Укрзалізниці"

Все про економіку та фінанси

Антимонопольний комітет повідомляє, що ТОВ «Інтерпайп Україна» після програшу в Північному апеляційному госпсуді сплатило штраф у розмірі 69,3 млн грн, накладений комітетом у рамках справи щодо змови на торгах.

За даними Антимонопольного комітету, в 2018 році він становив, що компанії «Інтерпайп Україна», «Рєтек», «Транспортні інвестиції» та «Фірма «Інтервторпром», маючи спільні інтереси, домовилися імітувати конкуренцію під час торгів. Їх замовником були філії ПАТ «Укрзалізниця». Загальна очікувана вартість по 42 процедурам закупівель запчастин до рухомого складу (а саме – суцільнокатаних коліс та чорнових бандажів) складала майже 700 млн грн.

Переможцем у всіх процедурах у підсумку стало ТОВ «Інтерпайп Україна». Проаналізувавши зібрані докази Комітет довів змову компаній та наклав на них штраф загальною сумою понад 71 мільйонів гривень.

ТОВ «Інтерпайп Україна» та інші учасники змови не погодилися з цим рішенням АМКУ та оскаржили його у суді.

"Участь у змовах на торгах, згідно з законодавством, тягне за собою позбавлення порушників права участі у публічних закупівлях на 3 роки", - йдеться в повідомленні АМКУ.