АМКУ дозволив Vodafone купити Vega Telecom в Ахметова

Все про економіку та фінанси

Антимонопольний комітет повідомив, що 19 серпня дозволив ПрАТ «ВФ Україна» (Vodafone) придбати контрольний пакет акцій ПрАТ «Фарлеп-Інвест» (Vega Telecom).

ПрАТ «Фарлеп-Інвест» і ПрАТ «ВФ Україна» є операторами телекомунікацій, діяльність яких перетинається на ринках:

- послуг фіксованого телефонного зв’язку
- послуг доступу до мережі Інтернет
- послуг доступу до контенту інтерактивного телебачення
- послуг термінації голосового трафіку на власній фіксованій мережі
- послуг передачі трафіку у мережі Інтернет іншим операторам телекомунікацій.

"Сукупні частки учасників концентрації на задіяних регіональних ринках не перевищують 11%. На усіх задіяних у концентрації товарних ринках, окрім ринку послуг термінації голосового трафіку, існує велика кількість суб’єктів господарювання, що є конкурентами учасників концентрації та пропонують споживачам аналогічні послуги", - йдеться в повідомленні АМКУ.

Продавцем у рамках запланованої концентрації є Група SCM, до складу якої також входить ПАТ «Укртелеком». Разом з цим, відносини контролю між ПрАТ «Фарлеп-Інвест» і ПАТ «Укртелеком» після здійснення концентрації буде припинено.

Під час ухвалення рішення Комітет також дослідив питання наявного радіочастотного ресурсу у ПрАТ «Фарлеп-Інвест» та можливості подальшого користування ним ПрАТ «ВФ Україна».

"Було встановлено, що після завершення концентрації ПрАТ «ВФ Україна» не зможе автоматично об’єднати свої частоти з частотами ПрАТ «Фарлеп-Інвест» та використовувати їх, зокрема, для впровадження технології LTE/4G. Адже використання частот ПрАТ «Фарлеп-Інвест» для впровадження технології LTE/4G вимагає переоформлення відповідних радіочастотних ліцензій, значних капіталовкладень та будівництва нової радіомережі.

Також АМКУ було враховано, що здійснення концентрації сприятиме розвитку конвергентних телекомунікаційних послуг, покращенню якості послуг, що вже надаються, збільшенню покриття відповідної радіомережі та швидкості передачі даних.

З огляду на зазначене Комітет вирішив, що заявлена концентрація не призведе до монополізації чи суттєвого обмеження на товарних ринках України. Тому відповідний дозвіл було надано", - резюмували в АМКУ.