АМКУ дозволив Тігіпку купити Промінвестбанк через придбання фінкомпанії "Фортіфай"

Все про економіку та фінанси

Антимонопольний комітет України (АМКУ) повідомив, що 8 жовтня схвалив придбання кіпрською компанією Сергія Тігіпка Luregio Limited фінкомпанії "Фортіфай", яка раніше купила на аукціоні (проводився в межах виконавчого провадження) 99,77% акцій Промінвестбанку, пише "Інтерфакс-Україна".

Як повідомляв Антимонопольний комітет, в обох випадках йдеться про придбання, які забезпечать понад 50% голосів у найвищому органі управління.

Відповідно до інформації в Єдиному держреєстрі юросіб і осіб-підприємців, Luregio Limited 28 серпня цього року зареєструвало ТОВ "Лурежіо інвест" зі статутним капіталом 350 млн грн, основними видами діяльності якого зазначено консультування і управління, надання фінансових послуг та інших допоміжних комерційних послуг. Керівником підприємства призначено Людмилу Назаренко, яка була заступником директора з юридичних питань ТОВ "Група ТАС" і членом наглядової ради Універсал Банку, що належать Тігіпку.

4 березня пакет акцій ПІБ розміром 99,7726% було продано в рамках виконавчого провадження на торгах фондової біржі ПФТС за 268 млн 709,96 тис. грн. Провадження було відкрито в рамках виконання рішення міжнародного арбітражу щодо стягнення з РФ збитків низки компаній, які пов`язані з Ігорем Коломойським та які мали активи в Криму.

Покупцем через ЗАТ "Альтана Капітал" стало ТОВ "ФК "Фортіфай", яке наразі пов`язане з оточенням Коломойського.

"Фортіфай" оплатила акції, проте арешт на акції ПІБ, накладений постановою Апеляційного суду Києва від 5 вересня 2018 року, не дозволив завершити процедуру примусового продажу заарештованого майна, а саме провести переведення зазначених цінних паперів з рахунку власника на рахунок компанії "Фортіфай".