АМКУ дозволив "МХП" взяти в оренду центр "Арктика", який Dragon Capital купив в Ощада

Все про економіку та фінанси

Антимонопольний комітет повідомив, що надав дозвіл на концентрацію у вигляді одержання "МХП" ("Миронівський хлібопродукт"; виробник курятини) в оренду логістичного центру "Арктика", що належить Dragon Capital та знаходиться за адресою: Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с. Софіївська Борщагівка, вул. Чорновола, 46, 46а, 46б, 46г.

Нагадаємо, у листопаді-2018 Dragon Capital викупив логістичний центр "Арктика" в Ощадбанку на аукціоні СЕТАМ за 195 млн грн.

Як писав Finbalance, Госпсуд м. Києва розглядає справу №910/20990/20 за позовом Ощадбанку до Антимонопольного комітету про визнання недійсним рішення тимчасової адміністративної колегії Антимонопольного комітету від 30.10.2020.

АМКУ повідомляв, що 30.10.2020 наклав штраф на Ощадбанк у розмірі 1,06 млн грн за неподання інформації на вимогу уповноваженого комітету у встановлений ним строк щодо доведення або спростування ознак порушення у вигляді концентрації без дозволу органів комітету. Йшлося про набуття у власність активів ТОВ «Торгово-логістичний комплекс «Арктика» у вигляді цілісного майнового комплексу «Рибний ярмарок та комплекс по зберіганню, виробництву продуктів харчування» за адресою Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с. Софіївська Борщагівка, вул. Чорновола, 46А і двох земельних ділянок. ЗМІ пов’язували ці активи з Леонідом Юрушевим.  

Цитата з повідомлення АМКУ від 02.11.2020:

“Законодавством не передбачено звільнення банківських установ від необхідності отримання дозволу на концентрацію, незважаючи на захист банком своїх прав як кредитора (за виключенням ситуацій, які передбачені пунктом 5 частини третьої статті 22 ЗУ «Про захист економічної конкуренції»).

Відмова ПАТ «Державний ощадний банк України» у наданні інформації на вимогу Комітету призвела до неможливості встановлення дійсних обставин та завершення розслідування. Тобто, це призвело до неможливості виконання комітетом покладених на нього обов’язків.

Створення ПАТ «Державний ощадний банк України» такої ситуації може свідчити про намір приховування інформації, яка могла довести наявність в діях банку ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції".