АМКУ дозволив компанії, пов`язаній з VS Energy, купити два готелі в Києві

Все про економіку та фінанси

15 квітня Антимонопольний комітет (АМКУ) надав кіпрській Pumori Enterprises Investments Ltd дозвіл придбати більше 50% в статутному капіталі ТОВ "Хотел Проперті", пише "БізнесЦензор".

ТОВ "Хотел Проперті" є власником столичного готелю "Славутич". Крім того, раніше Госпсуд Києва приймав рішення про витребування готельного комплексу "Либідь" з володіння ТОВ "Хотел проперти" і передачі його колишньому власнику - ПАТ "Готельний комплекс "Либідь", проте пізніше Північний апеляційний госпсуд скасував це рішення.

За даними Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців, засновником ТОВ "Хотел Проперті" є кіпрська компанія "Шелтерок Інвестментс Лімітед" (100%), а кінцевим бенефіціаром - Іоанніс Агіцос.

Кіпрська Pumori Enterprises Investments Ltd. є основним власником ПрАТ "Готель "Прем`єр Палац" (62%) разом з ТОВ "Східно-європейська готельна компанія" (12,7%) і ТОВ "Готельний комплекс "Русь" (16%, як і "Прем`єр Палац", входить в мережу Premier Hotels and Resorts). Premier Hotels and Resorts управляє 18 готелями категорії 2-5 зірок в 13 населених пунктах України.

Pumori Enterprises Investments Ltd у 2012 році також придбала 50,51% акцій ПАТ "Туристично-готельний комплекс "Дністер". 

Pumori Enterprises Investments Ltd пов`язують з групою VS Energy члена російської Ради Федерації Олександра Бабакова і російських бізнесменів Євгена Гінера, Михайла Воєводіна, Сергія Шаповалова.

На початку 2017 року росіян як бенефіціарів бізнесу VS Energy замінили невідомі/маловідомі громадяни Німеччини, Латвії та Словаччини, які і раніше були пов`язані з бізнесом Бабакова і Гінера. Ці ж особи зараз вказані в держреєстрі як бенефіціара ТОВ "Східно-європейська готельна компанія".

У червні 2017 року США ввели санкції проти Бабакова.