АМКУ дозволив колишнім власникам банку "Хрещатик" купити "Більшовик"

Все про економіку та фінанси

Антимонопольний комітет України (АМКУ) надав дозвіл ТОВ "Дженерал Комерс" на купівлю акцій акціонерного товариства "Перший київський машинобудівний завод" (АТ "ПКМЗ"; раніше – "Більшовик"), що забезпечить перевищення 50% голосів у найвищому органі управління товариства, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в АМКУ.

Відповідно до приватизаційних умов, новий власник має погасити заборгованості підприємства перед трудовим колективом, держбюджетом та іншими кредиторами (на сьогодні це понад 500 млн грн), виконати чинний колективний договір та не допустити звільнення працівників протягом певного терміну.

Крім цього, покупцю необхідно інвестувати в модернізацію підприємства щонайменше 57 млн грн протягом трьох років, зберегти частину наявного потенціалу виробництва на майданчику у Києві чи Жашкові (Черкаська обл.), або на інших виробничих потужностях в Україні.

Як повідомлялося, кошти від приватизації АТ "ПКМЗ" у розмірі 1,42 млрд грн уже надійшли до держбюджету.

АТ "ПКМЗ" на приватизаційному аукціоні придбав консорціум інвесторів, серед яких – власник A Development Олексій Баранов та компанія UDP колишніх власників ліквідованого банку "Хрещатик" Василя Хмельницького та Андрія Іванова, про що заявляв сам Хмельницький, констатує "БізнесЦензор".

У 2019 році Василь Хмельницький та Андрій Іванов оголосили про розподіл управління активами, після цього в управління Quarter Partners Іванова перейшли девелоперська компанія UDP та столичний аеропорт "Київ", хоча UFuture Хмельницького залишився мажоритарним акціонером цих компаній.

Хмельницький та Іванов були співвласниками холдингу Kyiv Investment Group (КІГ) та банку "Хрещатик". На початку 2015 року Хмельницький оголосив про продаж свого пакету акцій банку Іванову і про вихід зі складу акціонерів банку. У квітні 2016 року НБУ відніс банк "Хрещатик" до неплатоспроможних через недостатність ліквідності та капіталу.