"Американці" починають виселяти Клімова зі стадіону "Чорноморець"

Все про економіку та фінанси

28.12.2020 Госпсуд Одеської області задовольнив позов компанії Allrise Capital Inc. до ТОВ "Стадіон "Чорноморець" і ТОВ "Офіс Девелопмент Груп" (у справі №916/355/20), визнав недійсним договір оренди, укладений 01.06.2019 між ТОВ “Стадіон “Чорноморець” і ТОВ “Офіс Девелопмент Груп”, та вирішив виселити ТОВ “Офіс Девелопмент Груп” з частини будівель стадіону «Чорноморець» площею 10757,9 кв.м за адресою: м. Одеса, вул. Маразліївська, 1/20.

Нагадаємо, компанія Allrise Capital Inc. у травні 2020 року за 193,8 млн грн викупила стадіон “Чорноморець” у Фонду гарантування вкладів. У складі відповідного лоту, крім спортивної частини, був у т.ч. бізнес-центр із рестораном площею 10,8 тис. кв.м, фітнес-центр (4,3 тис. кв.м), готель (9,8 тис. кв.м), підземний паркінг. Загальна площа проданого об’єкту - 80 289 кв.м.

Комплекс стадіону “Чорноморець” був переданий в іпотеку для “Імексбанку” в грудні 2014 року.

За даними ФГВФО, 90% корпоративних кредитів в "Імексбанку" (належав Леоніду Клімову) були інсайдерські. Як зауважував Фонд, за кілька місяців до визнання банку неплатоспроможним з нього були виведені високоліквідні застави (у т.ч. нерухомість біля моря) по 41 кредиту юросіб-інсайдерів. Замість цього єдиним забезпеченням за договорами на суму 8,3 млрд грн став футбольний стадіон, тоді як незалежні оцінювачі оцінювали його на суму 1,2 млрд грн.

У березні 2018 року ліквідатор “Імексбанку” (представник ФГВФО) звернув стягнення на стадіон.

Згідно з судовими матеріалами, 29.12.2014 ПрАТ “Футбольний клуб “Чорноморець” передало комплекс стадіону “Чорноморець” в управління для ТОВ "Стадіон "Чорноморець", яке 01.06.2019 уклало договір оренди з ТОВ “Офіс Девелопмент Груп”.

За оцінками позивача і ФГВФО, після звернення стягнення на стадіон “Чорноморець”, договір управління майном, укладений між ПрАТ “ФК “Чорноморець” та ТОВ “Стадіон “Чорноморець”, є припиненим (згідно з нормами Цивільного кодексу), а тому ТОВ “Стадіон “Чорноморець” не мало право передавати нерухомість в оренду для ТОВ “Офіс Девелопмент Груп”.

Госпсуд Одеської області погодився з такими висновками, і тому задовольнив позов Allrise Capital Inc.

Як писав Finbalance, 11.01.2021 Госпсуд Одеської області відкрив провадження в справі №916/3704/20 про банкрутство ПрАТ "Футбольний клуб "Чорноморець" за ініціативою самого ж підприємства.

За даними держреєстру, серед кінцевих бенефіціарів ПрАТ "Футбольний клуб "Чорноморець" - екс-нардеп Леонід Клімов, який контролював збанкрутілий “Імексбанк”.

Як зауважується в держреєстрі, Леонід Клімов також є кінцевим бенефіціаром ТОВ "Стадіон "Чорноморець".

Засновником “Офіс Девелопмент Груп” у реєстрі вказана Катерина Василечко.

Додамо, що Катерина Василечко є директором і одним із засновників ТОВ “Техсаніт” і ТОВ “Елекуст”. Серед засновників цих компаній - у т.ч. Леонід Клімов.

СЕО Allrise Capital Руслан Зінуров публічно говорив, що ця інвесткомпанія базується в Лос-Анджелесі, інвестує “в нерухомість, tech, фінансові інструменти, в тому числі, цінні папери, NPL-портфелі тощо”, а також володіє “цирковим шоу в Лас-Вегасі”. За словами Зінурова, бенефіціарами компанії є “Володимир Євсєєв і менеджмент компанії” (влітку 2020 року зазначалося, що в топ-менеджмент Allrise Capital входять Руслан Зінуров, Михайло Трубчик і Натан Чо). “Бенефіціари є резидентами США вже довгий час”, - казав Зінуров.

Він додавав, що структури Л. Клімова досі мають “фізичний контроль” над комплексом стадіону “Чорноморець”, “але ми активно працюємо над тим, щоб управління перейшло в наші руки” (цитата).

Наразі Госпсуд Одеської області розглядає ще низку відповідних позовів, свідчать судові матеріали.