Ринок акцій США у понеділок різко падав, але до кінця дня відновився

Все про економіку та фінанси

У понеділок індекс Dow падав на 3,25%, S&P 500 - на 3,9%, Nasdaq - на 4,9%, проте до кінця дня вони вийшли в незначний плюс (0,3%, 0,28%, 0,6% відповідно), пише The Wall Street Journal.

Передумова для вчорашньої нисхідної динаміки - тривога інвесторів щодо темпів підвищення ставки ФРС для боротьби з інфляцією. Разом з тим, здешевленням акцій скористалася частина інвесторів, попит яких і стабілізував ринок.

S&P 500 у понеділок перебував на території корекції, що визначається як падіння на 10% від нещодавнього максимуму. Цей індекс зрештою просів на 8,1% порівняно з максимумом 3 січня.

Дохідність 10-річних казначейських облігацій США знизилася до 1,735% з 1,747% у п’ятницю, оскільки інвестори шукали прихисток у держпаперах.

На ринок тиснуть у т.ч. побоювання щодо можливого вторгнення Росії в Україну. Держдеп США в неділю доручив сім’ям американських дипломатів виїхати з України, а Білий дім розглядає можливість відправлення кількох тисяч військових до Європи.

Ймовірна війна в Україні та її наслідки, включаючи потенційне закриття фінансової системи США для російських банків, можуть розгортатися на ринках непередбачуваним чином, каже Себастьєн Галі, старший макростратег Nordea Asset Management.