Альфа-Банк продав борги мережі АЗС WOG

Все про економіку та фінанси

4 грудня Північно-західний апеляційний госпсуд задовольнив заяву ТОВ "Фінансова компанія "Фінанс Юніон С" та визнав його правонаступником Альфа-Банку як позивача в справі №903/62/19, у рамках якої 01.04.2019 Госпсуд Волинської області задовольнив позов Альфа-Банку та вирішив стягнути солідарно з ТОВ “Вест Ойл Груп” (позичальник) і його поручителів (ТОВ “ВОГ Трейдинг”, ТОВ “ВОГ Рітейл”, ТОВ “ВОГ Ритейл”) 7,84 млн дол і 76,8 млн грн заборгованості за договором про відкриття кредитної лінії №12-В/13 від 13.05.2013.

Згідно з судовими матеріалами, в липні 2019 року Альфа-Банк уклав договір факторингу з ТОВ "Фінансова компанія "Фінмарк", за яким банк відступив права вимоги до згаданих компаній (пов’язані з мережею АЗС WOG).

У той же день (24.07.2019) ТОВ "Фінансова компанія "Фінмарк" переуступило відповідні права вимоги (на 212,8 млн грн) для ТОВ "Фінансова компанія "Фінанс Юніон С" за 110,4 млн грн.

4 грудня Північно-західний апеляційний госпсуд також задовольнив клопотання ТОВ "Фінансова компанія "Фінанс Юніон С" та прийняв його відмову від позову у вказаній справі №903/62/19 та визнав нечинним рішення Госпсуду Волинської області від 01.04.2019 (на яке ТОВ “Вест Ойл Груп” подавало апеляційну скаргу).

Зауважимо, що ТОВ "ФК "Фінанс Юніон С" було одним з учасників “голландського” аукціону Фонду гарантування, який відбувся в лютому та на якому продавалися права вимоги банку “Форум” до компаній з мережі WOG на 1,76 млрд грн. Переможцем цього аукціону тоді стало ТОВ “Фінансова компанія “Франк Поінт”, яка запропонувала за відповідний актив 405 млн грн (тобто дисконт становив 77%).

Як писав Finbalance, згодом ТОВ “ФК “Франк Поінт” відмовилося від позовів до компаній з мережі WOG, з огляду на внесення змін до кредитних договорів, якими було продовжено строк повернення заборгованості до 31.12.2019.

За даними системи Clarity Project та видання “Олігарх Медіа”, станом на листопад 2018 року засновником ТОВ “ФК “Франк Поінт” і ТОВ "ФК "Фінанс Юніон С" була одна фізособа - Ліна Кириленко.

Наразі засновником ТОВ "ФК "Фінанс Юніон С" вказане ТОВ "Дукат Лайн Інвест", а бенефіціаром - Олексій Скринник.

Засновником же ТОВ “ФК “Франк Поінт” значиться ТОВ “Омега Фінанс Інвест”, а бенефіціаром - Олександр Луговий.

Мережа АЗС WOG підконтрольна групі “Континіум”, бенефіціарами якої є Степан Івахів, Сергій Лагур, Роман та Софія Єремеєві (діти покійного нардепа Ігоря Єремеєва).

За даними учасників ринку, мережа WOG з початку 2019 року скоротила імпорт бензинів на третину, ставши найбільшим покупцем цього палива у Кременчуцького НПЗ ("Укртатнафта"), яке контролюють Ігор Коломойський та його партнери.

Нагадаємо, в 2018 році Group DF Дмитра Фірташа публічно заявляла про кредиторські вимоги до мережі WOG на 460 млн дол. Разом з тим, в Group DF заперечували, що вона є міноритарним акціонером WOG (тоді як за даними журналістів, Д. Фірташ отримав пакет акцій мережі в 2013 році в рамках погашення боргу WOG перед банком “Надра”).

На фоні цього у ТОВ "ФК "Франк Поінт" простежувався опосередкований зв’язок з Сергієм Льовочкіним (партнер Дмитра Фірташа) та Віталієм Хомутинніком (партнер І. Коломойського по компанії “Укрнафтобуріння”; раніше він був акціонером мережі АЗС “ОККО”, основний власник якої - Віталій Антонов - не заперечував родинні зв`язки з В. Хомутинніком).

Про борги мережі WOG перед Укрексімбанком, Ощадбанком, ПУМБ, Укрсиббанком - тут і тут.