Альфа-Банк: НБУ погодив кандидатуру Сімеона Дянкова на позицію довіреної особи

Все про економіку та фінанси

Альфа-Банк (Україна) заявив, що НБУ погодив кандидатуру Сімеона Дянкова на позицію довіреної особи, якій буде передано право голосу за акціями підсанкційних акціонерів вказаної фінустанови.

Повідомлення Альфа-Банку (Україна), опубліковане на його сайті: 

"Відповідно до законодавства, Альфа-Банк Україна погодив з Національним Банком України довірену особу - Сімеона Дянкова, якому передається право голосу за акціями акціонерів, чия репутація визнана небездоганною, та право будь-яким чином брати участь в управлінні банком. Тепер у межах повноважень та законодавства Сімеон Дянков може брати участь в управлінні банком.

Сімеон Дянков – болгарський економіст, державний діяч – колишній міністр фінансів та віце-прем`єр уряду Болгарії (липень 2009 – березень 2013 року). Наразі обіймає посади виконавчого директора Групи з фінансових ринків Лондонської школи економіки та технічного радника Європейської комісії. Також пан Дянков має 19-річний досвід роботи у Світовому банку, де він займався країнами з перехідними економіками. Крім цього, працював головою наглядової ради Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Опублікував понад 70 наукових статей, отримав докторський ступінь з економіки в Мічиганському Університеті (США)".

Як зазначає Альфа-Банк (Україна), "наглядова рада та правління працюють без обмежень в межах своїх сфер відповідальності та компетенцій" (цитата).

"За погодженням із НБУ, Сімеон Дянков діятиме в межах питань загальних зборів. Повноваження довіреної особи включають участь у загальних зборах, розгляд звіту наглядової ради банку", - резюмується в повідомленні Альфа-Банку.

Нагадаємо, з огляду на запроваджені країнами Заходу санкції проти низки акціонерів Альфа-Банку, НБУ визнав їх ділову репутацію небездоганною та заборонив використовувати право голосу на зборах акціонерів.

Глава НБУ Кирило Шевченко зазначав, щодо акціонери Альфа-Банку (Україна) повинні шукати вихід із цієї ситуації: "Я не виключаю, що це може бути продаж іншому власнику. Але це має бути продаж, який не буде розглядатися як намагання обійти санкції", - констатував керівник Нацбанку.