Альфа-Банк: підсанкційні Фрідман і Авен передадуть свої частки за погодженням з НБУ

Все про економіку та фінанси

Зареєстрований в Україні Альфа-Банк заявив, що російські бізнесмени Михайло Фрідман та Пьотр Авен, які є його акціонерами, передадуть свої частки в банку резидентам України, яких заздалегідь погодить НБУ, пише "БізнесЦензор".

"Частка підсанкційних осіб, які опосередковано володіють акціями Альфа-Банку Україна, буде передана у власність узгодженим із НБУ фізичним та юридичним особам-резидентам України. Йдуть переговори з великими польськими та українськими компаніями, а також приватними інвесторами", – йдеться у повідомленні.

Наголошується, що мажоритарними власниками банку залишаються великі європейські та американські фонди та компанії.

Акціонерами "Альфа-Банку" (Україна) є ABHH (Люксембург, ЄС), головна компанія банківської групи, до якої входить і однойменний банк у Росії, і дочірня компанія ABHH – ABH Ukraine Limited (Кіпр, ЄС).

За даними банку, його найбільшими кінцевими акціонерами опосередковано є Михайло Фрідман (32,8632%), Герман Хан (20,9659%), Олексій Кузьмічов (16,3239%), Пьотр Авен (12,4018%), UniCredit S.p.A. (Італія, 9,9%), Марк Фоундейшн з дослідження ракових захворювань (3,8736%) та Андрій Косогов (3,6716%).

Раніше повідомлялося, що акціонер "Альфа-Банку" (Київ) Пьотр Авен, який володів 12,4% акцій банку, вийшов зі складу наглядової ради банку, після потрапляння під санкції ЄС.