Александер Шалленберг став новим главою уряду Австрії

Все про економіку та фінанси

Александер Шалленберґ (Alexander Schallenberg), який дотепер очолював МЗС Австрії, у понеділок, 11 жовтня, склав присягу федерального канцлера країни. Офіційна церемонія відбулася в офісі австрійського президента Александера Ван дер Беллена (Alexander Van der Bellen), констатує DW.

Наступником Шалленберґа на посаді міністра закордонних справ Австрії став Міхаель Лінгарт (Michael Linhart), який до сьогодні був послом країни у Франції.

Президент Австрії під час церемонії відзначив ґрунтовний досвід Шалленберґа і Лінгарта у представленні держави на міжнародній арені і додав, що їм доведеться відновлювати довіру австрійців до уряду через корупційний скандал з екс-очільником уряду Себастіаном Курцом (Sebastian Kurz).

"Ми всі сподіваємося, що уряд повернеться до роботи й рухатиметься вперед", - наголосив Александер Ван дер Беллен.

Раніше Шалленберґ зазначив журналістам, що призначення на посаду стало для нього несподіваним, а також заявляв, що в нього попереду "нелегка робота в нелегкий час".

Попередній канцлер Австрії Себастіан Курц оголосив про свою відставку 9 жовтня. Таке рішення він ухвалив на тлі корупційного скандалу. Австрійська прокуратура раніше почала розслідування проти Курца і ще дев`яти осіб. Їх запідозрили в маніпуляції із соцопитуваннями й підкупі ЗМІ за кошти платників податків.

Після цього партнери по коаліції очолюваної Курцом Австрійської народної партії - партія Зелених - закликали замінити канцлера на людину з "бездоганною репутацією". До відставки Курца закликали також опозиційні політичні сили в парламенті Австрії, погрожуючи йому вотумом недовіри.

У своїй промові 9 жовтня Курц відкинув звинувачення на свою адресу, але заявив, що іде з посади через почуття відповідальності перед країною. Відтепер Курц очолить фракцію Австрійської народної партії в парламенті.