"Донецьксталь" уклала мирову угоду з кредиторами

Все про економіку та фінанси

15 січня позачергові збори акціонерів ПрАТ “Донецьксталь” - металургійний завод” прийняли рішення про схвалення вчиненого товариством значного правочину – мирової угоди (Settlement Deed) в рамках справи, що знаходиться на розглядi Лондонського мiжнародного арбiтражного суду (London Court of International Arbitration), з такими структурами:

- з Barlenco LTD (пов’язане з Рінатом Ахметовим), Itineris Holdings Limited (кредитори);
- з Energotrading Limited, ПрАТ “Шахтоуправління “Покровське”, ПрАТ “Макіївкокс”, ПрАТ “Донецький металургійний завод”, Fintest MCP Limited (позичальники).

Як зазначається, в рамках мирової угоди ПрАТ «ДМЗ» зобов’язується у повному обсязi виплатити кредиторам суму в розмiрi 835 млн дол і сплатити (відшкодувати) для ПрАТ “Шахтоуправління “Покровське” 500 млн дол в гривнях за курсом НБУ на дату виплати, яку ПрАТ “ШУ “Покровське” повнiстю виплачує кредиторам вiдповiдно до умов мирової угоди.

Вартiсть активiв ПрАТ «ДМЗ» за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi – 7,955 млрд грн.

Також констатується, що акціонери ПрАТ “Донецьксталь” - металургійний завод” схвалили правочин з Energotrading Limited і Fintest MCP Limited на суму до 75 млн дол.

Контекст

У серпні 2018 року група «Метінвест» Ріната Ахметова та Вадима Новинського заявила, що за 190 млн дол придбала до 24,99% акцій кількох вугільних підприємств групи “Донецьксталь” (у т.ч. Шахтоуправління «Покровське» та Свято-Варваринська збагачувальна фабрика).

При цьому "Метінвест" отримав опціон на придбання решти 75,01% акцій, які були оформлені на кіпрські Altana Limited (24,99%), Misandyco Holdings LTD (24,99%), Mastino Тrading LTD (0,04%) і віргінську Treimur Investments Limited (24,99%), які також стали співвласниками ПрАТ "Донецьксталь" - металургійний завод".

У серпні 2018 року також повідомлялося, що компанія Fintest Trading Co Limited (Кіпр), у власності якої перебували 100% акцій ПрАТ "Донецьксталь" - металургійний завод", продала по 24,989999% акцій для Metinvest BV (Нідерланди), Altana Ltd, Misandyco Holdings Ltd (обидві - Кіпр), віргінській Treimur Investments Ltd., і вийшла зі складу акціонерів підприємства.

1 жовтня 2020 року АМКУ дозволив компанії Metinvest B.V. набути контроль над "Шахтоуправлінням "Покровське", Збагачувальною фабрикою "Свято-Варваринська", ТОВ "Індастріал Коал Холдинг" та іншими компаніями.

У серпні 2013 року "Донецьксталь" - металургійний завод" і Energotrading Limited (Гонконг) виступили позичальниками синдикованого фінансування $500 млн у вигляді двох кредитних траншів $225 млн і $275 млн з терміном погашення три і п`ять років. Провідними організаторами угоди були ING Bank NV (Нідерланди), ІНГ Банк Україна, Unicredit Bank AG (Німеччина), Укрсоцбанк (група Unicredit), VTB Bank (France) SA, VTB Bank (Deutschland) AG, Raiffeisen Bank International AG (Австрія), Райффайзен Банк Аваль, East-West United Bank SA (Люксембург).

Згідно з річним звітом за 2019 рік, ПрАТ "Донецьксталь" - металургійний завод" мало 32,44 млрд грн зобов`язань і забезпечень, з яких заборгованість за відсотками - 15,53 млрд грн, податкові зобов`язання - 0,67 млрд грн, кредиторська заборгованість - 0,38 млрд грн, поточні зобов`язання по втраченим активам - 0,49 млрд грн.

Про отримання оточенням Ахметова контролю над мільярдними боргами групи “Донецьксталь” з “рук” групи ICU - тут і тут, а також тут і тут.