Акціонери банку "Новий" розглянуть план його фінансового оздоровлення

Все про економіку та фінанси

Банк «Новий» повідомив, що 28 жовтня мають відбутися позачергові збори його акціонерів, на порядок денний яких винесено, зокрема, питання затвердження

- плану фінансового оздоровлення банку;
- плану приведення структури власності банку у відповідність до вимог НБУ;
- плану заходів щодо покращення діяльності банку за наслідками проведеного Нацбанком інспектування.

Зауважимо, що за підсумками 1-го півріччя-2016 банк «Новий» звітував про збиток 7,5 млн грн (за результатами 2015 року декларував прибуток 8,3 млн грн). Чистий процентний дохід банку в січні-червні склав 39,25 млн грн, чисте збільшення резервів під знецінення кредитів, заборгованості клієнтів, коштів в інших банка – 36,2 млн грн.

На кінець червня обсяг активів банку «Новий» становив 1,87 млрд грн, у т.ч.

- грошові кошти та їх еквіваленти – 997,7 млн грн (коррахунки та кредити «овернайт» у банках інших країн – 609,9 млн грн);

- кредитний портфель – 567,2 млн грн (99% - це позики юрособам; причому вони покривалися резервами на 6,3%).

Статутний капітал – 150 млн грн.

За даними банку, на 30.06.2016 обсяг коштів клієнтів становив 1,668 млрд грн, причому 1,36 млрд грн – це кошти пов’язаних осіб (до слова, ідентична сума - це кошти представників сфери "Дослідження та розробки"; не виключено, йдеться, передусім, про КБ "Південне" - див. нижче). 

Крім центрального офісу, в мережу банку "Новий" входять 9 відділень у Дніпропетровській області, Києві та Черкасах.

За даними НБУ на 01.01.2016, найбільшим акціонером банку «Новий» значилося Державне космічне агентство України (через конструкторське бюро "Південне" ім. Янгеля).

Решта акцій розділена на пакети до 10%. Причому по 9,5-9,9% акцій належали Таїсії Булавіновій (глава правління банку), Олені Осадчій, Валентині Курячій, Максиму Шилану, Борису Ганджі, Олександру Ярецькому (радник глави правління з юридичних питань), Наталії Саланжій, Ользі Дегтярьовій (повний перелік акціонерів див. тут).

За даними сайту банку «Новий», глава його наглядової ради – Олександр Дегтярьов.

У лютому повідомлялося, що тодішній глава Державного космічного агентства України Любомир Сабадош звільнив Олександра Дегтярьова з посади гендиректора КБ «Південне». Влітку була інформація про те, що Кабмін звільнив Л.Сабодаша з посади керівника ДКАУ, а ДКАУ – відновило на посаді керівника КБ «Південне» О. Дегтярьова (на підставі рішення суду). Наразі відповідно до постанови Кабміну проводиться конкурс на посаду гендиректора КБ «Південне». Нещодавно чільний представник підприємства заявляв, що за результатами першого етапу конкурсу О. Дегтярьов отримав відмову від конкурсної комісії.