Ахметов продає найстарішу страхову компанію України

Все про економіку та фінанси

Акціонери страхової компанії "ВУСО" в офіційній заяві повідомили про досягнення попередньої домовленості щодо купівлі запорізької страхової компанії "АСКА", пише "НВ".

Як зазначається, після закриття угоди компанії працюватимуть під єдиним брендом VUSO.

У заяві СК "ВУСО" йдеться, що всі зобов’язання перед партнерами та клієнтами АСКА збережуться та виконуватимуться у повному обсязі. Також повідомляється, що об`єднана компанія збереже поточні послуги АСКА та розширить перелік послуг для клієнтів.

Сума та умови угоди не розголошуються.

За даними Insurance TOP, активи "ВУСО" та "АСКА" на 30 вересня 2021 року становили 903 млн грн і 501,2 млн грн відповідно, страхові премії за січень-вересень 2021 р. — 1,24 млрд грн (8-е місце в ренкінгу страховиків) та 853,8 млн грн (13-е місце) відповідно.

АСКА — перша приватна страхова компанія, яка з’явилася у незалежній Україні. Входить до портфелю міжнародної інвестиційної компанії SCM олігарха Ріната Ахметова.

СК "ВУСО" працює на українському ринку з 2001 року. Компанія володіє 50-ма ліцензіями: 33-ма — на добровільні та 17-ма — на обов’язкові види страхування. Акціонер ВУСО — Фонд Альтитуда, бенефіціари — Михайло Назарчук та Олексій Шуба.

P.S.

Група SCM в своїй заяві підтвердила інформацію про досягнення попередніх домовленостей щодо продажу страхової компанії «АСКА» для компанії «ВУСО», пише "Укрінформ".

«Завершення угоди та перехід корпоративних прав «АСКА» до покупця буде здійснено після проведення всіх передбачених законом процедур, отримання дозволів і узгоджень із Національним банком України», - йдеться у повідомленні SCM.

За словами директора департаменту з інвестицій SCM Сергія Зузака, SCM як інвестиційна компанія прийняла рішення вийти зі страхового бізнесу.

У портфель SCM входять Метінвест, ДТЕК, ПУМБ, Укртелеком, «Медіа Група Україна», UMG Investments, Лемтранс, ЕСТА, HarvEast тощо - загалом понад 500 компаній та підприємств, на яких працюють близько 200 тис. осіб.