Ахметов: капіталізація знищених або законсервованих активів СКМ була понад $20 млрд

Все про економіку та фінанси

Довоєнна капіталізація промислових активів групи SCM, зруйнованих та постраждалих через військову агресію РФ, перевищила $20 млрд, повідомив Рінат Ахметов в інтерв`ю італійському телеканалу RAI, пише "Інтерфакс-Україна".

"Після масштабного вторгнення Російської Федерації 24 лютого 2022 року такі заводи, як "Азовсталь", "ММК ім.Ілліча", "Авдіївка Кокс", Луганська ТЕЦ та десятки інших об`єктів промислової інфраструктури та "зеленої" енергетики були частково або повністю знищені або законсервовані. Довоєнна капіталізація цих активів перевищувала $20 млрд", - повідомив Ахметов, відповідаючи на питання, якою є фінансова оцінка завданих збитків промисловим інфраструктурам групи SCM.

Зокрема, за його словами, довоєнна капіталізація двох заводів - "Азовсталі" та "ММК ім.Ілліча" була близько $10 млрд. "Крім того, там було сировини та готової продукції на суму $1 млрд. Ми обов`язково пред`явимо претензії проти РФ з вимогою відшкодувати всі збитки, завдані російською воєнною агресією", - повідомив бізнесмен.

Ахметов наголосив, що для нього Маріуполь був і завжди буде українським містом. "Маріуполь може бути відновлений лише під українським контролем. Інших варіантів для мене бути не може. Жоден бізнес SCM ніколи не працюватиме під контролем Росії", - сказав він.

За його словами, зараз усі: президент та уряд України, кожен українець – об`єднані однією метою – захистити країну, повернути наші території та відновити Україну як сильну, демократичну європейську державу. "Ми всі єдині як ніколи. У цьому запорука нашої перемоги", - повідомив бізнесмен.

Ахметов наголосив, що підприємства SCM, футбольний клуб "Шахтар" та його благодійний фонд уже виділили на допомогу Україні сумарно близько EUR100 млн.

Як повідомлялося, "Метінвест" за підсумками січня-березня поточного року знизив виплавку сталі на 8% порівняно з аналогічним періодом минулого року, і на 25% до попереднього кварталу - до 1,962 млн. тонн, чавуну – на 15% і 31%, до 1,828 млн тонн, загальне виробництво коксу – на 33% і 28% відповідно, до 783 тис. тонн.

За І квартал поточного року група скоротила загальне виробництво залізорудного концентрату на 3% порівняно з аналогічним періодом минулого року та на 10% до попереднього кварталу – до 2,786 млн тонн, окатишів на 35% і наростила на 34% відповідно - до 1,281 млн. тонн, загальний випуск коксівного вугільного концентрату - наростила на 29% і знизила на 14% відповідно, до 1,276 млн. тонн.

Як повідомлялося, "Метінвест" за 2021 рік збільшив виплавку сталі на 15% порівняно з 2020 роком - до 9,533 млн. тонн, чавуну - також на 15%, до 9,709 млн. тонн, але знизив загальне виробництво коксу на 5% - до 4,551. млн. тонн. "Метінвест" у 2021 році наростив загальне виробництво залізорудного концентрату (ЖРК) на 3% порівняно з попереднім роком - до 31,341 млн тонн, окатишів на 18% - до 5,811 млн тонн і загальний випуск коксівного вугільного концентрату - на 92%, млн. тонн.