Ахметов інвестує у свій медіахолдинг понад $300 млн

Все про економіку та фінанси

«Медіа Група Україна» (МГУ), яка володіє зокрема і телеканалом «Україна», отримала 8,37 млрд грн фінансової допомоги від «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ), свідчить фінзвіт групи за 2020 рік, пише Forbes.ua.

Як зазначається, СКМ прийняла рішення профінансувати медіагрупу на 8,37 млрд грн, або $307 млн, підписавши з МГУ угоду про отримання фінансової допомоги у квітні 2021-го.

Інвестиції Ріната Ахметова у МГУ лише на 3,8 млрд грн менші за весь обсяг ринку телевізійної реклами у 2020 році, що склав, за оцінкою Всеукраїнської рекламної коаліції, 12,2 млрд грн.

Найбільшою публічною інвестицією в українські медіа залишається покупка «Інтера» Дмитром Фірташем у Валерія Хорошковського за $2,5 млрд у 2013 році. Втім, незалежного підтвердження, що гроші були виплачені, немає.

Йдеться про «системні інвестиції СКМ» у розвиток телеканалів «Україна», «НЛО TV», «Індиго TV», «Футбол 1/2/3», новинного каналу «Україна 24» і цифрової платформи Oll.TV, повідомила Forbes пресслужба МГУ. Вона пояснює, що на рішення вплинули прискорення інфляції, наслідки пандемії та тривала стагнація рекламного ринку. 2020 року обсяг реклами на українських телеканалах виріс, за даними ВРК, на 5,6%, або 650 млн грн.

«Прибутки від реклами не покривають витрати на виробництво контенту, – сказано у письмовій відповіді пресслужби МГУ. – Але медіаринок залишається перспективним та інвестиційно привабливим у всьому світі». МГУ, за даними пресслужби, планує вийти на беззбитковість протягом пʼяти років, зміщуючи доходи на користь неефірних: дистрибуція, реклама і спонсорські прояви на цифрових майданчиках.

2020 року МГУ зафіксувала збиток 2,8 млрд грн. За даними «Спарк-Інтерфакс», збиток ТРК «Україна» – 1,2 млрд грн. Головні конкуренти, ICTV і СТБ, закінчили минулий рік з прибутком 45 млн грн і 117 млн грн відповідно.