Ахметов і оточення Фірташа пішли на мирову в спорі щодо "Укртелекому" на $760 млн

Все про економіку та фінанси

Компанії Raga Establishment Limited і SCM Financial Overseas Limited врегулювали суперечку щодо продажу "Укртелекому" в 2013 році, пише "БізнесЦензор" з посиланням на прес-службу SCM Ріната Ахметова.

"Сьогодні, 1 жовтня 2019 року, компанії Raga Establishment Limited і SCM Financial Overseas Limited офіційно і остаточно врегулювали між собою спір щодо продажу "Укртелекому" в 2013 році. В рамках мирової угоди будуть припинені всі судові та інші процеси між Raga і SCM, а також їх афілійованими особами", - сказано в повідомленні.

Як повідомлялося, 26 червня 2017 року суд Лондона за позовом Raga Establishment зобов`язав СКМ доплатити $760 млн плюс відсотки за покупку "Укртелекому" і відхилив зустрічні претензії компанії Ріната Ахметова про розірвання договору про покупку телеком-оператора.

У травні 2018 року Високий суд Лондона відхилив апеляцію SCM Financial Overseas Limited з групи СКМ Ріната Ахметова. СКМ повідомляла, що оскарження арбітражного рішення у Високому суді Лондона було засновано на тому, що прийняття рішення потрібно було відкласти до завершення судових розглядів про приватизацію "Укртелекому" в Україні, які тривають до нинішнього часу.

Згідно доводам СКМ, переговори про покупку "Укртелекому" компанією Ахметова почалися за запитом екс-президента Віктора Януковича. За версією відповідача, в ході початкових переговорів щодо потенційної купівлі "Укртелекому" вважалося, що міноритарним акціонером телеком-оператора з часткою 25% був колишній глава СБУ Валерій Хорошковський. А Сергій Арбузов, який виступав довіреною особою Януковича в переговорах, повідомляв, що контрольний пакет оператора знаходиться у Дмитра Фірташа. Згідно з доводами СКМ, Хорошковський пізніше продав свої акції власнику групи DF.

Raga зі свого боку заявила в суді, що власником акцій, в тому числі і на момент переговорів з СКМ, був банкір Денис Горбуненко, який купив компанію у Хорошковського і зараз формально нею володіє. Фірташ, за версією Raga, не була власником, а лише кредитором EPIC. За словами Горбуненко Raga досі винна Фірташу $300 млн, за рахунок яких була частково профінансована початкова приватизація "Укртелекому" в 2011 році.

СКМ в суд також заявляла, що змогла провести аудит "Укртелекому" тільки після покупки, в 2013 році. Він виявив, що ЕСУ не виконувала своїх інвестзобов`язань перед державою, про які компанії Ахметова нібито було невідомо.

При цьому на стороні Raga аргументи СКМ спростовував заступник голови наглядової ради DF Group Роберт Шетлер-Джонс, за словами якого СКМ була поінформована про ситуацію в "Укртелекомі" перед покупкою.

27 грудня 2017 року Окружний суд Нікосії ухвалив рішення "заморозити" активи Ріната Ахметова і дев`яти компаній на суму $820,5 млн у позовом компанії Raga про покупку "Укртелекому". Окружний суд Нікосії скасував це рішення в червні 2018 року.

Держава продала 92,79% акцій "Укртелекому" в 2011 році за 10,6 млрд грн. Його офіційним покупцем виступила компанія ЕСУ, дочірня фірма австрійського фонду EPIC. Два роки по тому він перепродав телеком-оператора Рінату Ахметову.