Ахметов банкротить своє ТОВ "Гірничі машини - Дружківський машинобудівний завод"

Все про економіку та фінанси

06.04.2021 Госпсуд Донецької області відкрив провадження в справі №905/404/21 про банкрутство ТОВ "Гірничі машини - Дружківський машинобудівний завод" (за даними держреєстру, кінцевий бенефіціар - Рінат Ахметов).

Згідно з судовими матеріалами, ініціатор відповідної процедури - ПрАТ “Криворізький завод гірничого обладнання” (за даними держреєстру, кінцевий бенефіціар цього підприємства - теж Рінат Ахметов).

Додамо, що 17.12.2019 Госпсуд Донецької області в рамках справи №905/2910/17 визнав банкрутом ПАТ "Дружківський машинобудівний завод" (кінцевий бенефіціар - Рінат Ахметов) та відкрив ліквідаційну процедуру.

ПАТ "Дружківський машинобудівний завод" - виробник гірничошахтного обладнання, пов`язаний з Corum Group (раніше холдинг називався "Гірничі машини") – це підрозділ СКМ, що спеціалізується на виробництві та сервісі обладнання в галузі видобутку, переробки і транспортування корисних копалин, а також проектуванні і будівництві шахт та інших інфраструктурних об’єктів.

Ухвалою Госпсуду Донецької області від 01.11.2018 у межах справи про банкрутство ПАТ "Дружківський машинобудівний завод" було затверджено реєстр вимог кредиторів підприємства, в який включені в т.ч. вимоги Пенсійного фонду (16,3 млн грн), Промінвестбанку (84,5 млн грн), ТОВ «Фінансова компанія «Арсенал» (759,9 млн грн), ПрАТ «Єнакієвський металургійний завод» (100 млн грн), ПАТ «Науково-виробнича компанія «Гірничі машини» (112,3 млн грн), ДФС (37 млн грн).

При цьому суд серед іншого відмовив ліквідатору “Всеукраїнського банку розвитку” у визнанні кредитором боржника на суму 389,8 млн грн (це рішення було залишене без змін постановою Верховного Суду від 27.09.2019).

26.01.2021 Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу ПрАТ “Корум Україна” та залишив без змін рішення Госпсуду м. Києва від 19.08.2020 (у справі №910/1407/20), яким ТОВ “Корум Україна” було відмовлено в задоволенні позову до Фонду гарантування вкладів про визнання недійсним аукціону з продажу боргу ПрАТ “Корум Україна” перед виведеним з ринку “Всеукраїнським банком розвитку” (належав Олександру Януковичу).

Згідно з судовими матеріалами, свій позов “Корум Україна” обгрунтовувало тим, що ФГВФО наводив недостовірну (на думку позивача) інформацію про борг компанії за кредитним договором №KKMV.154391.009 від 04.10.2013 у розмірі 426,2 млн грн, тоді як рішенням Госпсуду Донецької області у справі №905/1688/15 від 21.02.2019 позовні вимоги ПАТ "ВБР" до ПАТ "Корум Україна" про стягнення заборгованості за цим кредитним договором були задоволені на суму 276,6 млн грн.

Північний апеляційний госпсуд дійшов висновку, що позивач не довів, в чому саме були порушені його права, а тому визнав позовні вимоги необґрунтованими.

За даними держреєстру, кінцевим бенефіціаром ПрАТ “Корум Україна” і ТОВ “Корум Україна” є Рінат Ахметов.

P.S.

Після виходу цього повідомлення до редакції Finbalance від Corum Group надійшов такий лист з офіційним коментарем щодо банкрутства ТОВ «Гірничі машини – Дружківський машинобудівний завод»:

"ТОВ «Гірничі машини – Дружківський машинобудівний завод» і ТОВ «Корум Дружківський машзавод» - це дві окремі юридичні особи.

Господарський суд Донецької області відкрив справу відносно банкрутства ТОВ «Гірничі машини – Дружківський машинобудівний завод» (кінцевий бенефіціар - Рінат Ахметов).

Сьогодні основним виробником в сфері гірничого машинобудування є ТОВ «Корум Дружківський машинобудівний завод», який відповідно до законодавства виконує свої зобов’язання перед працівниками, клієнтами, партнерами та державою, у вигляді своєчасності виплати податків, заробітної плати, виробництва обладнання та реалізації його за укладеними контрактами.

Тобто ТОВ «Корум Дружківський машинобудівний завод» не є банкрутом.

Щодо ТОВ «Гірничі машини – Дружківський машинобудівний завод», то компанія останні декілька років не вела активної господарської діяльності. Процедура банкротства, яка розпочалась в судовому порядку, здійснюється у відповідності до діючого законодавства в сфері банкрутства".

У держреєстрі кінцевим бенефіціаром ТОВ "Корум Дружківський машинобудівний завод" також вказаний Рінат Ахметов.

Про банкрутство "Київенерго" Р.Ахметова - тут, його вугільних підприємств - тут.

Про рішення суду ввести процедуру санації "Єнакіївського метзаводу" Р.Ахметова - тут.

Про відмову Ощадбанку від наміру банкротити ТОВ "ЕСУ", яке належить Р.Ахметову та є власником "Укртелекома", - тут.