HarvEast Ахметова-Новинського просить у кредиторів про реструктуризацію боргів

Все про економіку та фінанси

До кінця року агрохолдинг HarvEast (керує агроактивами групи СКМ Р. Ахметова і «Смарт-Холдинга» В. Новинського) планує реструктуризувати частину боргу. Про це в ході зустрічі з журналістами повідомив генеральний директор HarvEast Дмитро Скорняков, пише агентство «ЛігаБізнесІнформ».

«Зараз домовлятися з кредиторами стало простіше, вони бачать, що ми борги віддаємо, їх не прагнемо обдурити», - сказав Скорняков.

За його словами, на початок року борги HarvEast становили 36 млн дол, зараз – 34 млн дол, до кінця року можуть скоротитися до 32 млн дол.

Про судові спори збанкрутілого банку «Форум» з компанією з холдингу HarvEast, а також компаніями з групи «Верес» (контролює В. Новинський) читайте тут.

Також Д. Скорняков повідомив, що в "в компанії ведуться жорсткі дискусії щодо доцільності збереження молочного бізнесу". Причинами таких дискусій Скорняков назвав скасування податкових пільг для аграріїв, логістичні складності вивезення продукції з Донецької області, а також низьку маржинальність бізнесу.

"Зараз ми практично виходимо в нуль по рентабельності. Щоб бізнес зберегти, потрібно щоб ціна літра молока становила 10 грн. Зараз це 6-7 грн, ще 60-70 копійок з літра ми втрачаємо на ризиках в логістиці", - сказав гендиректор Harvest.

Читайте про мільярдні борги мережі «Амстор», пов’язаній з В. Новинським, перед Укрексімбанком, банком ПУМБ (контролює Р. Ахметов), українськими «дочками» російських Сбербанку і ВТБ.

Про судові спори ліквідатора банку "Форум" з іншими структурами, нечужими В. Новинському, див. тут.

Про реструктуризацію боргів ДТЕК (контролює Р. Ахметова) та Метінвесту (мажоритарний акціонер - Р. Ахметов, міноритарний - В. Новинський) див. тут.