Суд Лондона не розглядатиме позов Суркіса до Порошенка і Гонтаревої на понад $350 млн

Все про економіку та фінанси

Високий суд Лондона відмовив у позові Ігоря Суркіси та групи компаній проти Петра Порошенка та Валерії Гонтаревої у справі, пов`язаній з націоналізацією Приватбанку, з вимогою компенсації на суму понад $350 млн, пише "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні вийшло рішення Лондонського суду, яким повністю відмовлено Ігорю Суркісу та групі компаній, що належать його сім`ї, в позові про націоналізацію Приватбанку. Позов на суму понад $350 млн. Були заявлені претензії до п`ятого президента України Петра Порошенка та колишньої глави Нацбанку Валерії Гонтаревої. Ці претензії суд визнав неспроможними", - повідомив адвокат Ілля Новіков, слова якого навела прес-служба партії "Європейська солідарність".

Він додав, що Ігорю Суркісу необхідно буде компенсувати судові витрати, які становлять понад $2 млн.

При цьому як заявили адвокати Суркіса, "суд дійшов висновку, що він не має юрисдикції для розгляду цього позову", пише "РБК-Україна".

Як заявляло джерело, ознайомлене з перебігом судових розглядів навколо Приватбанку, зазначений позов був поданий із вимогою компенсації за невиконання умов з продажу екс-главі держави приблизно 25% акцій телеканалу "1+1", які належать братам Суркісам.

Позивачами у справі виступали Ігор Суркіс та компанії Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP.