Зарплата рядового у зоні АТО - мінімум 4,5 тис. грн., хоч і не відразу, - Генштаб

Все про економіку та фінанси

Мінімальна зарплата військовослужбовців у зоні АТО - 4,5 тис. грн. Про це заявив представник Генерального штабу Збройних Сил України полковник Михайло Щербина на «круглому столі» з питань модернізації української армії в "Укрінформі".

«Реально зарплата рядового - без вислуги років, без надбавок - 4,5 тисячі гривень, це мінімум», - сказав Щербина.

Водночас він роз`яснив, що така сума отримується не відразу, оскільки «премії виплачуються за місяць служби, що минув, а перший місяць виплачується лише оклад, надбавки отримують на другий місяць, а з третього місяця отримують повністю все грошове забезпечення».

За словами Щербини, всі військовослужбовці, призвані у рамках мобілізації, отримують грошове забезпечення так само, як і військові за контрактом. Крім цього, ті, хто виконує завдання у зоні АТО, отримують надбавку в розмірі 100%.

Представник Генштабу зазначив, що останнім часом значно зменшилася кількість дзвінків на «гарячу лінію» з питань соціального захисту в Міністерстві оборони. «Більшість питань практично вирішені, прокуратура особливо допомагає», - сказав Щербина.

Він також повідомив, що військовослужбовці з зони АТО після демобілізації мають переважне право залишитися служити далі у своїй частині, зробити військову кар`єру або залишитися резервістом.