Яресько: якщо буде дефолт, на українців це не вплине

Все про економіку та фінанси

Якщо Україні й не вдасться реструктуризувати свої борги та відбудеться дефолт, на українців це не вплине. Таку думку висловила міністр фінансів Наталія Яресько в інтерв’ю тижневику «Дзеркало тижня. Україна»

«Я переконана, що борг буде реструктуризовано. Хоча б тому, що коштів у нас немає. Але якщо, Боже борони, буде дефолт, що це означатиме? Чесно кажучи, на український народ він не матиме жодного впливу. Закон про призупинення платежів, що був прийнятий, матиме лише один вплив — валюта лишатиметься у країні, і тиск на платіжний баланс знизиться. Для народу це не негатив, це не вплине на його життя. Зрозуміло, що дефолт негативно позначиться на можливостях України виходити на міжнародні ринки запозичень, але ми цієї можливості не маємо і сьогодні, без дефолту, через складну фінансову ситуацію, значну кількість уже існуючих боргів і війну.

Девальвації не буде, бо тиск на валютному ринку, навпаки, зменшиться, адже ми не витрачатимемо валюту на виплати за нашими кредитами.

Дефолту не варто боятися. Потрібно розуміти ситуацію: єдині, хто відчує негативний ефект дефолту, — це комерційні підприємства, які зараз можуть дати собі раду та мають можливість виходити на зовнішні ринки запозичень. Звичайно, для них відсоткові ставки підвищаться. Але таких компаній в Україні, на жаль, дуже мало. Ви знаєте, що зараз багато приватних компаній уже провели реструктуризацію своїх зовнішніх зобов`язань», - констатувала Н. Яресько.

Вона також зазначила, що не варто боятися також арештів і стягнень майна на території України, оскільки згідно з нещодавно прийнятним Верховною Радою законом, встановлений мораторій на це.

«А за межами України такого майна просто немає. Ну не маємо ми багатств за кордоном! Не скажу, що зовсім, але закордонних активів у нас дуже мало. Звичайно, я не можу сказати, що ризиків не існує, вони є, і ми готуємося до всього. Але це не означає, що я хочу дефолту. Навпаки, хочу довести переговори до кінця», - зауважила глава Мінфіну.

Коментуючи ймовірний вплив ймовірного дефолту на співпрацю з МВФ, Н. Яресько висловила впевненість у тому, МВФ «буде нас підтримувати, якщо побачить суттєвий прогрес і зрозуміє, як ми заощадимо вже згадані 15,3 млрд і досягнемо двох інших цілей реструктуризації по боргу».