Влада списує "приватівцям" та їх партнерам мільярдні борги перед Приватбанком

Все про економіку та фінанси

Низка компаній-позичальників Приватбанку, які пов’язані з «приватівцями» та їх партнерами, як мінімум за мовчазної згоди влади впродовж 2017 року були в судовому порядку визнані банкрутами, а частина вже й ліквідована. Як наслідок, Приватбанк втрачає можливість стягнення з них мільярдних боргів.

Так, у вересні Госпсуд Харківської області затвердив ліквідаційний баланс і ліквідував ТОВ "Кременчукнафтопродукт Груп", обсяг непогашеної заборгованості якого перед Приватбанком, відповідно до судових матеріалів, склав 425 млн грн. Така ж історія з ТОВ "Укрторгнафта" (328 млн грн), ТОВ "Союз-Ойл" (118 млн грн), ТОВ "Універсал Транзит-Оіл" (121 млн грн).

Подібний розвиток подій може спіткати Приватбанк у випадку, принаймні, ще кількох компаній, в засновників яких простежується зв’язок з «приватівцями». Характерна особливість цих банкрутів (як випливає з судових матеріалів) – відсутність майна й наявність в активах хіба дебіторської заборгованості на 500 тис грн (причому ця сума ідентична в кількох випадках).

Так, у червні-липні Госпсуд Харківської області визнав банкрутами ТОВ "Мондоро", ТОВ "Річ-Ойл", ТОВ "Ужнафта", ТОВ "Ост-Торг", а у вересні-листопаді затвердив реєстр вимог їх кредиторів, включивши в нього в т.ч. вимоги Приватбанку відповідно на 525 млн грн, 487 млн грн, 440 млн грн, 419 млн грн.

Крім того, в червні Госпсуд Харківської області затвердив реєстр вимог кредиторів ТОВ "Уж-Петроль" і ТОВ "Тріада-Плюс", які були визнані банкрутами ще в лютому. У реєстри вимог їх кредиторів були включені в т.ч. вимоги Приватбанку відповідно на 438 млн грн і 322 млн грн.

За даними держреєстру, в структурі власності вказаних фірм-банкрутів зустрічаються одні й ті ж компанії, які зареєстровані на Британських Віргінських островах, в Белізі, Сент-Кітс і Невіс. Найчастіше серед офшорних засновників збанкрутілих боржників Приватбанку значаться компанії Греммел Холдінгз Інк, Експрес Таймс ЛТД, Шрівпорт Холдінгз, Октамар Лімітед, Солар Лімітед, Бі-Сі Карго Сервісес Лімітед, Кріспекс Інк, Глобал Чемікал Сервісес Лімітед, Грандос Ентерпрайзес ЛТД, Юнайтед Шіпментс Трейдінг Лімітед тощо. Раніше в ЗМІ зазначені компанії пов’язували з «приватівцями» та їх партнерами (див. у т.ч. 1, 2, 3, 4).

Про видачу Приватбанком "напівінсайдерських" кредитів (у рамках практики "ісламського банкінгу по-українськи") читайте тут і тут.

Про «відкликання» Приватбанком позовів до компаній "імені" Коломойського на 130 млрд грн читайте тут.

Про сприяння Приватбанку для компаній "імені" Коломойського в замороженні позовів на 11,2 млрд грн див. тут.

Про поразки НБУ в судових спорах з «приватівськими» структурами щодо погашення Приватбанком рефінансування див. тут і тут.