Валютні зобов’язання Привату, Ощаду, Укрексіму більші за активи на 115 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, на 01 липня обсяг валютних зобов’язань Приватбанку, Ощадбанку та Укрексімбанку перевищував їх валютні активи на 115,4 млрд грн, у т.ч. в Приватбанку – на 60,5 млрд грн; в Укрексімбанку – на 28,7 млрд грн; в Ощадбанку – на 26,2 млрд грн.

Мінімізувати ризики для валютних вкладників цих держбанків покликане в т.ч. внесення урядом в їх статутний капітал держоблігацій, індексованих на курс долара. Щоправда, в разі девальвації це означає збільшення держборгу та процентних витрат по відповідним паперам.

Нещодавно заступник глави НБУ Дмитро Сологуб в інтерв’ю для Finbalance запевнив, що на сьогодні існує менше пересторог щодо можливих ризиків Приватбанку в частині виконання ним своїх валютних зобов’язань.

«[Пересторог] менше, ніж було. Це питання стояло на порядку денному перед націоналізацією. Але, знову ж таки, робота банку стабілізована, обсяги валютних депозитів стабільні. Ніяких проблем немає. Банк коригує свою валютну позицію за рахунок того, що в нього потужна мережа відділень. Населення валюти продає валюту, і Приватбанк – один з основних гравців на цьому ринку», - констатував Д. Сологуб.

За його словами, ситуація з ліквідністю в Приватбанку «абсолютна нормальна, у монетизації наразі потреби нема».

P.S. 23 серпня було опубліковано інтерв`ю в.о. глави правління Приватбанку Г. Пахачук, в якому вона заявила, що наразі відкрита валютна позиція банку складає 2,3 млрд дол, тоді як на початок року було 2,8 млрд дол.