Уряд вніс до ВР законопроект про заочне судочинство і конфіскацію майна Януковича

Все про економіку та фінанси

8 серпня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №4448а (автор – Кабмін), яким пропонується передбачити, що стосовно підозрюваного (обвинуваченого), який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності, якщо він перебуває поза межами України, здійснюватиметься за обов’язкової участі захисника «спеціальне кримінальне провадження».

Відповідна можливість стосуватиметься злочинів проти основ національної безпеки України та злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, умисних вбивств, злочинів, пов’язаних з терористичною діяльністю, та корупційних злочинів.

Документом серед іншого пропонується передбачити додаткове покарання у виді конфіскації майна за злочини проти національної безпеки України, злочини, пов’язані з терористичною діяльністю та деякі інші злочини проти громадської безпеки.

Як вказується в пояснювальній записці до законопроекту, заочне провадження використовується у судовій практиці багатьох європейських країн, серед яких Франція, Данія, Болгарія, Естонія, Литва. А також звертається увага на те, що положення Кримінального процесуального кодексу України дозволяють виконувати в Україні вироки іноземних держав, ухвалені заочно (in absentia), тобто без участі засудженої особи під час кримінального провадження, якщо їй було вручено копію вироку і надано можливість його оскаржити.