Суди на вимогу Укргазбанку визнали банкрутом Трест "Київміськбуд-1" ім. Загороднього

Все про економіку та фінанси

13 лютого Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу ТОВ "Фінансово-інвестиційний альянс" в справі №927/84/16 і залишив без змін постанову Північного апеляційного госпсуду від 05.12.2018, якою було задоволено апеляційну скаргу Укргазбанку, визнано банкрутом ПАТ Трест "Київміськбуд-1" ім. М.П. Загороднього та відкрито ліквідаційну процедуру.

У держреєстрі юросіб вказано, що ПАТ Трест "Київміськбуд-1" ім. М.П. Загороднього - у стані припинення.

Як писав Finbalance, у рамках цієї справи Верховний Суд постановою від 15.03.2018 визнав кредиторські вимоги Укргазбанку до компанії-боржника на 83 млн грн, а решту заявлених вимог відхилив, з огляду в т.ч. на перехід у власність банку предмету іпотеки (земельна ділянка) в позасудовому порядку.

Згідно з судовими матеріалами, загальна сума вимог кредиторів ПАТ Трест "Київміськбуд-1" ім. М.П. Загороднього - 605,4 млн грн. Так, ухвалою Госпсуду Чернігівської області від 02.11.2017 у реєстр вимог кредиторів ПАТ Трест «Київміськбуд - 1» імені М.П.Загороднього, крім вимог Укргазбанку на 83 млн грн, були включені в т.ч. вимоги ТОВ «Компанія «Укргазінвест плюс» (90,5 млн грн - ІV черга задоволення); ТОВ «Фінансово-інвестиційний альянс» (42,4 млн грн - ІV черга); ТОВ «Українські будівельні інновації» (30 млн грн - ІV черга); ТОВ «Сота-Будінвест» (39,2 млн грн - ІV черга); ТОВ «Компанія з управління активами «КМБ - Житлобудінвест» (13,8 млн грн - ІV черга); ТОВ «УСГ «Життя» (115,3 млн грн - ІV черга); ТОВ «Бутік київської нерухомості» (39,6 млн грн - ІV черга); ТОВ «Іпотека - Нова» (108 млн грн - ІV черга) тощо.

У ході судового процесу Укргазбанк констатував, що відповідно до проекту плану санації, поданого компанією-боржником, їй належить лише машино-місце в підземній стоянці та чотири автотранспортних засоби ЗИЛ (вартість останніх, згідно з інвентаризаційним описом, - 73,2 тис грн). Разом з тим, за даними банку, боржник недостовірно вказав належні активи, “зокрема приховано, 12 об`єктів нерухомого майна, які належать боржнику на праві приватної власності” (цитата).

Укргазбанк наголошував, що основою проекту плану санації боржника є реалізація плану забудови земельної ділянки, що розташована в Оболонському районі м. Києва, по вул. Полярна, 10 із залученням інвестиційних коштів. Однак, за висновками держбанку, цей план санації є “нереалістичним, не містить жодних чітких пропозицій та запланованих заходів, які б дозволяли стверджувати про можливе відновлення платоспроможності боржника” (цитата).

При цьому Північний апеляційний госпсуд зауважив, що боржник не надав документів, що підтверджують наявність інвесторів, які готові вкласти кошти в інвестування даного проекту забудови. Крім того, на земельній ділянці, на якій планується забудова її логістичним центром, знаходиться виробничий комплекс, який належить Укргазбанку.

“У зв`язку з викладеним, а також враховуючи той факт, що процедура розпорядження майном розпочата ще 25.02.2016 р., а відтак триває більше 33 місяців, зборами комітету кредиторів не схвалено план санації, план санації не було подано до суду, були виконані всі необхідні умови процедури розпорядження майном, а також, виходячи з того, що у боржника відсутні активи, за рахунок яких можливо погасити існуючу заборгованість перед кредиторами, Північний апеляційний господарський суд приходить до висновку про недоцільність введення процедури санації боржника, про можливість визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у справі №927/84/16”, - йшлося в судовій постанові від 05.12.2018.

Верховний Суд у постанові від 13.02.2019 вказав на “необґрунтованість доводу касаційної скарги щодо того, що суд апеляційної інстанції надав невірну оцінку матеріалам справи” (цитата).

За даними НКЦПФР, на кінець ІІІ кварталу 2018 року серед акціонерів ПАТ трест "Київміськбуд-1" імені М.П.Загороднього були ТОВ "Сучасні проектні технології" (46%), ТОВ "Сота-Будінвест" (44,67%), ТОВ "КУА "КМБ-Житлобудінвест" (Пайовий венчурний інвестиційний фонд недиверсифікованого виду закритого типу "Комфортне місто-2"; 5,76%).

Як писав Finbalance, раніше почесним президентом ПАТ трест "Київміськбуд-1" ім. М.П. Загороднього на сайті компанії значився Олексій Омельяненко - один з ключових бенефіціарів Укргазбанку періоду до націоналізації, що відбулася під час кризи 2008-2009 років (О. Омельяненко входив у наглядову раду банку до серпня 2009 року; про кримінальні провадження щодо О. Омельяненка та його взяття під варту див. тут).

Щоправда, в серпні 2016 року глава правління ПАТ трест "Київміськбуд-1" ім. М.П. Загороднього зауважував, що статутом тресту “не передбачена посада почесного президента” (цитата). Також тоді у компанії запевняли, що вона (попри низку непрямих ознак, - ред.) не мала стосунку до скандального позову ТОВ «Укрконцепт» проти Укргазбанку.

Разом з тим, ПАТ трест "Київміськбуд-1" ім. М.П. Загороднього фігурує в матеріалах кримінального провадження ГПУ №42016000000001183 “імені” Омельяненка - у контексті “заволодіння коштами АБ «Укргазбанк»” (цитата). У ньому ж згадується і ТОВ "Укрконцепт" (про недавнє судове рішення про ліквідацію компанії - тут).