Суд арештував нерухомість екс-заступника глави правління Укргазбанку

Все про економіку та фінанси

2 квітня Печерський райсуд м. Києва задовольнив клопотання слідчого Генпрокуратури, наклав арешт на два об’єкти нерухомості, що належать колишньому заступнику глави правління Укргазбанку, та передав їх в управління Нацагентству з розшуку та управління арештованим активами (АРМА), пишуть “Українські новини”.

Йдеться про кримінальне провадження №42016000000001183, в якому, як писав Finbalance, фігурує в т.ч. Олексій Омельяненко - колишній член наглядової ради Укргазбанку, один з ключових бенефіціарів цього банку в період до його націоналізації, яка відбулася в 2009 році (за даними НБУ, наразі О. Омельяненку належить менше 1% акцій Укргазбанку).

За даними слідства, О. Омельяненко, використовуючи підконтрольне йому підприємство (ТОВ “Контракт 2007”) та вплив на службових осіб банку, “на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, організував укладення 14.11.2008 між АБ «Укргазбанк» та ТОВ «Контракт 2007» договору оренди нежитлових приміщень № 1-11/08 та підписання 01.04.2009 акту прийому-передачі до вказаного договору оренди нежитлових приміщень, загальною площею 5 035,90 м2, що знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Старонаводницька, 19, 21, 23, якими банк фактично не користувався та необхідність використання яких документально не підтверджено” (цитата).

За оцінками Генпрокуратури, внаслідок перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок ТОВ «Контракт 2007» за надані послуги з оренди нежитлових приміщень та за відшкодування ремонтно-будівельних робіт нежитлових приміщень, Укргазбанку було завдано матеріальну шкоду (збитки) на загальну суму 39,1 млн грн.

Про деталі цього кримінального провадження та пов’язані з ним (прямо й опосередковано) судові спори - тут, тут, тут, тут, тут.