Standard & Poor`s поліпшує прогноз рейтингів України

Все про економіку та фінанси

S&P поліпшило прогноз суверенних довгострокових кредитних рейтингів України за зобов’язаннями в іноземних і внутрішній валютах до «стабільного» з попереднього «негативного». Водночас самі рейтинги, як і аналогічні короткострокові рейтинги, залишені на попередніх рівнях без змін. Про це повідомляє “РадіоСвобода”.

Аналітики агентства вважають, що надання Україні коштів за програмою МВФ в повному обсязі і пов’язані з цим багатосторонні запозичення мають дати нашій державі змогу впродовж наступного року забезпечити потреби в зовнішньому фінансуванні. Новий уряд А. Яценюка агентство вважає стабільним і відносно одностайним, що дало змогу поліпшити прогноз.

Водночас, мовиться у прес-релізі, у Standard&Poor’s усе ж бачать значну ймовірність того, що програма МВФ може бути зірвана через геополітичні ризики і важку рецесію, що чинить тиск на макроекономічні очікування цієї програми. Існує ризик, що відданість цій програмі майбутнього уряду може почати зменшуватися через поглиблення рецесії і зростання невдоволення народу. Це стало причиною підтвердження нинішнього суверенного довгострокового кредитного рейтингу України за зобов’язаннями в іноземній валюті на рівні CCC, повідомляє агентство.

При попередньому перегляді рейтингів України наприкінці січня воно знизило ці рейтинги на один крок і погіршило прогноз сі стабільного до негативного, посилаючись на «ескалацію політичної нестабільності».