Що буде з гривнею до кінця 2015 року

Все про економіку та фінанси

До кінця року курс гривні щодо долара складе 25 грн/дол. Такий прогноз зробили експерти інвестиційної компанії SigmaBleyzer.

Свою оцінку фінансисти пояснюють складними переговорами України з кредиторами щодо реструктуризації боргів, зобов’язаннями перед МВФ та жорсткими економічними умовами.

За підсумками року вони очікують споживчу інфляцію на рівні 45%.

Як і МВФ, експерти SigmaBleyzer очікують падіння ВВП за підсумками 2015 року на 9%. За їх словами, в другому півріччі скорочення економіки сповільниться (у І кварталі було -17,6%), що будемо зумовлено в т.ч. нижчою базою порівняння минулого року, зменшенням впливу фактору зниження експорту в Росію, завершенням реструктуризації боргів України тощо.

«Ми очікуємо, що ВВП почне відновлюватися на початку 2016 року», - зазначають фахівці.

Детальніше про економічні передумови для девальвації читайте тут.

Як повідомляв Finbalance, у середині квітня експерти австрійського Raiffeisen Bank International (мажоритарний акціонер «Райффайзен Банку Аваль») прогнозували, що до кінця грудня 2015 року гривня може девальвувати до 30 грн/дол і 28,5 грн/євро.

Згідно з песимістичним прогнозом уряду (що передбачає падіння ВВП у 2015 році на 11,9% та інфляцію 42,8%), на кінець грудня-2015 курс гривні щодо долара може скласти 32 грн/дол.

Водночас у квітні керівник аналітичного підрозділу групи ICU ("Інвестиційний Капітал Україна") Олександр Вальчишен висловлював думку, що гривня передевальвована на 20%.

За оцінками ж фахівців інвестиційної компанії SP Advisors, прогноз МВФ та НБУ щодо дефіциту зовнішнього фінансування України в 2015 році на рівні 11,3 млрд дол є занадто оптимістичним. Реальний показник може скласти 16,6 млрд дол. І за таких умов Нацбанк матиме два варіанти:

- дозволити гривні ще девальвувати (можливо, до 25-27 грн/дол) з поточною рівня біля 23,4 грн/дол, що має поліпшити торговий баланс;

- використовувати валютні резерви для покриття дефіциту, що призвело б до порушення виконання цільового «маяка» МВФ щодо зростання валютних резервів НБУ на кінець року до 18,3 млрд дол.

Експерти SP Advisors вважають більш ймовірним другий варіант, з огляду на те, що резерви на кінець 2015 року на рівні 13 млрд дол. були б прийнятним показником (покриває 2,9 місяці імпорту).

Джерело таблиці: звіт SigmaBleyzer