Сбербанк, ВТБ, Альфа і Газпромбанк попередили інвесторів, що можуть потрапити під санкції

Все про економіку та фінанси

Сбербанк, Газпромбанк, Альфа Банк і ВТБ попередили інвесторів про те, що можуть стати об`єктом санкцій Заходу. Про це пише "Прайм" з посиланням на Bloomberg та проспекти розміщення єврооблігацій цих банків.

Сбербанк і Альфа-банк також зізналися потенційним покупцям своїх євробондів у тому, що надають послуги особам, що потрапили під санкції США та ЄС, однак запевнили, що обсяг таких операцій незначний.

Якщо відносини з потрапили в санкційні списки клієнтами стануть суттєвими, Сбербанк, як зазначається в його проспекті, ймовірно, не зможе здійснювати транзакції з клієнтами з США та ЄС, а також залучати фінансування на міжнародних ринках капіталу; нові санкції можуть призвести в т.ч. до того, що саме отримання виплат за бондами стане для інвесторів караним.

Аналогічні ризики описують і інші банки. У разі розширення санкцій, обсяг операцій, які підпадають під них, може стати суттєвим, пише Газпромбанк. Можливі наслідки - закриття доступу до міжнародного фінансування і навіть дефолт за борговими зобов`язаннями, попереджає банк.

У проспекті групи ВТБ до розміщення євробондів від 16 червня нічого не сказано про те, чи є у неї клієнти, які потрапили під дію санкцій. При цьому банк попередив інвесторів, що поширення санкцій на групу або її учасників можливе.