Санкції проти Росії запроваджуватиме РНБО та Президент

Все про економіку та фінанси

8 серпня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект Кабміну «Про санкції» (№4453а), який має легітимізувати запровадження Україною санкцій проти РФ.

У документі, зокрема, передбачено, що пропозиції щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій виносяться на розгляд Ради національної безпеки та оборони України Верховною Радою, Президентом, Кабінетом Міністрів, Національним банком, Службою безпеки.

При цьому рішення щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій прийматиметься Радою національної безпеки та оборони та вводитиметься в дію указом Президента.

Припинення дії міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою, як санкція може здійснюватися Верховною Радою за поданням РНБО.

Законопроектом також визначається, що рішення про внесення змін до санкцій приймається РНБО за власною ініціативою або на підставі пропозицій органів державної влади. Рішення про скасування санкцій приймається РНБО у разі, якщо «застосування санкцій призвело до досягнення мети їх застосування».

Детальніше про положення урядового законопроекту, який парламент має розглядати у вівторок, читайте тут.