Paying Taxes: Україна стрибнула в рейтингу на 41 позицію

Все про економіку та фінанси

Україна в рейтингу "Оподаткування 2018" (Paying Taxes 2018) піднялася на 43 позицію порівнянно з 84 місцем за результатами рейтингу "Оподаткування 2017". Про це заявив партнер "PwC Україна" В`ячеслав Власов в ході презентації результатів рейтингу в Києві, пише "БізнесЦензор".

"Найбільший вплив на поліпшення позицій в рейтингу показало зниження єдиного соціального внеску з 2017 року. Це мало позитивний вплив на загальну податкове навантаження в Україні", - зазначив В. Власов.

Рейтинг визначається на основі чотирьох індикаторів: загальна ставка податку, час на подання звітності та сплату податків, кількість платежів, індекс ефективності роботи податкових органів після подачі звітності (індекс пост-подачі).

Згідно з оприлюдненими даними, загальне податкове навантаження в Україні становить 37,8%, в Європейському Союзі - 40,5%, тоді як загальний світовий показник - 39,6%. Позитивний тренд Україна показує відносно кількості податкових платежів на рік - їх п`ять, при середньому показнику в світі - 24, в ЄС - 12.

У той же час на підготовку і подачу податкової звітності в Україні в середньому йде 327,5 години на рік, тоді як в ЄС цей показник - 161 годину, а загальний світовий - 240 годин, свідчать дані рейтингу "Оподаткування-2018".

За індексом пост-подачі український показник досяг 85,95 при загальному світовому в 59,51 і європейському - 81,6.

Як зазначив В. Власов, Україна програє іншим країнам в правилах заповнення податкової звітності.

"Це демонструє рейтинг з року в рік. Крім того, в інших країнах, які знаходяться вище за Україну в рейтингу, існує реальний електронний документообіг між бізнесом і фіскальними органами. Електронний кабінет функціонує не просто як поштова скринька, а документообіг здійснюється в електронному вигляді", - сказав він.

Дослідження "Оподаткування-2018" (Paying Taxes 2018) – одна зі складових дослідження "Ведення бізнесу 2018" (Doing Business 2018). Це спільний щорічний проект Групи Світового банку та компанії PwC, в рамках якого оцінюється кількісні та якісні аспекти сплати податків в 190 країнах. Дослідження виходить 12-й рік поспіль. Звіт на кожен наступний рік публікується восени поточного року за даними минулого року.

Інтерфакс-Україна