Приват судиться в Лондоні з Коломойським через операції, до яких в НБУ не було питань?

Все про економіку та фінанси

У заяві Приватбанку про арешт активів І. Коломойського та Г. Боголюбова зазначалося, що відповідний наказ суду Лондона був виданий «на підставі наданих суду детальних доказів, які доводять, що пани Коломойський та Боголюбов вивели з банку майже 2 млрд. дол. США шляхом проведення низки незаконних операцій, в результаті яких, кошти переводились на компанії, які їм таємно належали або знаходились під їхнім контролем» (цитата).

З огляду на вказану суму й те, що судовий спір відбувається в Лондоні, і в пресі, і в соцмережах, і банківському середовищі висловлюють припущення, що претензії націоналізованого Приватбанку до екс-власників можуть прямо або опосередковано стосуватися кримінального провадження №42014000000001261, у рамках якого слідчі ГПУ з’ясовували, чи в 2014 році з Приватбанку були виведені 19 млрд грн рефінансування НБУ за участі британських компаній.

Як писав Finbalance, за даними слідства, службові особи Приватбанку в 2014 році перерахували пов’язаним 42 підприємствам кредити у сумах від 18 до 73 млн дол (під заставу майнових прав на товар). Ці ж 42 компанії в свою чергу уклали сумнівні (на думку слідчих) угоди, здійснивши 100% передплату, та перерахувавши (для отримання товарів) вказані грошові кошти на рахунки кількох компаній з Великої Британії. До речі, саме в рамках вказаного карного провадження Печерський райсуд м. Києва у вересні наклав арешт на низку активів «приватівців» (див. тут і тут).

Сіль ситуації в чому.

У червні заступник глави НБУ Катерина Рожкова в інтерв’ю для Finbalance висловила сумнів у тому, що в 2014 році з Приватбанку виводилося рефінансування, надане Нацбанком.

«Навіть у «Привата» був відтік близько 60 млрд грн, а ми як рефінанс надали йому близько 25 млрд грн, решту він покривав сам. Як тут виводити?», - зазначила тоді К. Рожкова.