Приватбанк стверджує, що не потребує докапіталізації

Все про економіку та фінанси

Глава правління «Приватбанку» Олександр Дубілет сьогодні заявив журналістам, що ця фінустанова не потребує докапіталізації, натомість є потреба "в проведенні узгодженої з Національним банком політики, пов`язаної з дозабезпечення низки кредитів". "Питання капіталізації у нас вирішене", - запевнив О Дубілет, пише УНІАН.

За словами банкіра, НБУ вніс зміни до постанови про порядок оцінки ризиків за кредитами, і ця постанова передбачає певні зміни, над втіленням яких і працює банк на даний час, щоб відповідати цим вимогам регулятора. 

Як писав Finbalance, в жовтні глава правління Приватбанку Олександр Дубілет у коментарі для Finbalance зазначав, що Нацбанк вимагає докапіталізацію фінустанови на 8 млрд грн. Причому топ-менеджер підкреслював, що банк не згодний з такою оцінкою і веде дискусії з Нацбанком з цього приводу.

З іншого боку, в жовтні видання «Дзеркало тижня. Україна» з посиланням на власні джерела повідомляло, що регулятор вимагає від Приватбанку докапіталізацію на 40 млрд грн.

Ще більше інтриги в грудні додав один з бенефіціарів Приватбанку – Ігор Коломойський. В епатажному інтерв’ю для видання Politico (яке однак згодом він спростовував) І. Коломойський зазначив, що глава НБУ Валерія Гонтарева в один день вимагає від Приватбанку докапіталізацію на 15 млрд грн., а в інший день – на 128 млрд грн...

Очевидно, що такий широкий діапазон в оцінках докапіталізації зумовлений невизначеністю, скільки насправді інсайдерських кредитів на балансі Приватбанку (до чого зрештою підв’язане й питання низьких резервів).

Нагадаємо, що глава НБУ Валерія Гонтарева на днях заявила, що програма рекапіталізації "Приватбанку" була підписана наприкінці минулого року – на початку поточного року, також підписаний гарантійний лист акціонера. «У нас програма рекапіталізації йде за планом. Ми не можемо вам гарантувати наступні три роки, як вона піде. На сьогоднішній день все йде за планом», - констатувала В. Гонтарева.

Якщо інформація О. Дубілета повною мірою відповідає дійсності (а не мають місце, скажімо, суб`єктивні трактування ситуаці]), то, не виключено, що відсутність потреби Приватбанку в докапіталізації (точніше - оцінка НБУ з цього приводу) може бути результатом політичних домовленостей між Петром Порошенком та Ігорем Коломойським. Президент зрештою публічно зізнавався, що він переговори з "фронтменом" групи "Приват" щодо дотримання Приватбанком нормативів. 

Зрештою не виключено, що реструктуризація Нацбанком кредитів рефінансування для Приватбанку теж могла бути частиною політичного пакету домовленостей. Щоправда, В. Гонтарева стверджувала, що НБУ застосував таку ж програму реструктуризації кредитів рефінансування для Приватбанку, як і для інших банків. Ще вона запевняла, що Банкова не тисне на НБУ щодо роботи з Приватбанком.