Приватбанк - про платежі "приватівців" по кредитам і вартість судових процесів з ними

Все про економіку та фінанси

Заступник глави правління Приватбанку Галина Пахачук заявила, що НБУ, Мінфін та фахівці Світового банку готують рекомендації по роботі з проблемними активами банку, в т.ч. у частині кредитів пов`язаним особам, пише “ЛігаБізнесІнформ”.

За словами топ-менеджера банку, його загальний кредитний портфель - 242 млрд грн, з яких 206 млрд - борг підприємств, пов`язаних з екс-власниками.

Г. Пахачук наголосила, що майже весь пов`язаний портфель не обслуговується, виняток - 6 кредитів на Кіпрі, які, пише “Інтерфакс-Україна”, за словами заступниці глави правління банку, приносять фінустанові щомісяця 16 млн грн, які, однак, складають лише близько 0,8% від платежів  (які мали б бути на рівні понад 2 млрд грн).

Заступник глави правління Приватбанку зауважила, що нічого не платять банку 26 компаній, яким передані в фінансовий лізинг 248 АЗС і нафтобази. За її словами, справедлива вартість цих активів зараз оцінюється в 324 млн грн при балансовій 6,3 млрд грн.

Вона повідомила, що в кінці 2017 році банк домігся укладення договору оренди на 2018 рік належних йому підйомників курорту "Буковель" (2/3 всіх підйомників, ще близько третини - в заставі у Нацбанку) і готелю "Radisson Blu Resort Буковель". За її словами, платежі по ним з урахуванням боргу в цьому році склали 64 млн грн і 50 млн грн. Наразі ведуться переговори про продовження оренди на 2019 рік, однак банк має намір збільшити її вартість на 30-40%. Справедлива вартість цих активів оцінюється відповідно в 1,996 млрд грн і 885 млн грн.

Г. Пахачук констатувала, що тільки в Україні Приватбанк ініціював 573 позови проти колишніх власників. Ці справи супроводжують 58 юристів, а витрати банку на оплату судового мита в 2018 році склали 700 млн грн. Разом з послугами юрфірм, в т.ч. тих, що представляють Приватбанк в іноземних судах, судові витрати обходяться банку в 1,2 млрд грн на рік, додає заступник голови правління банку.

Ще один позов стосується аудитора PwC: Приватбанк вважає, що його діяльність призвела до збитків на $3 млрд. Справа буде розглядатися на Кіпрі, щоб відповідачем могла виступати не тільки українська "дочка" PwC, а й інші структури компанії, пояснює Г. Пахачук.