Порошенко внесе у ВР компромісний проект податкової реформи, - Луценко

Все про економіку та фінанси

Народні депутати і Кабмін після зустрічі за участі Gрезидента наблизилися до підготовки компромісного проекту податкової реформи. Про це заявив голова фракції "Блоку Петра Порошенка" в парламенті Юрій Луценко, повідомляє Insider.

"Учорашня зустріч голів фракцій і комітетів з урядом не вийшла на результат. Проте подальше продовження розмови в присутності президента в Адміністрації президента показало, що ми близькі до компромісу", – сказав Луценко.

За словами голови фракції, таким компромісом може бути внесення в Раду підготовленого спільною робочою групою парламенту й уряду компромісного законопроекту від імені президента.

"Попередньо йдеться про два по 20%, два по 18% ставок податків. І податкова амністія з відповідними сплатами за раніше незадеклароване майно", – додав депутат.

Луценко пояснив, що під час зустрічі фракція БПП і президент дійшли згоди, що за один рік неможливо впровадити зміни, передбачені "радикальним" проектом податкової реформи, підготованої під керівництвом депутата від БПП Ніни Южаніної.

"Не все можна зробити за один крок у бідній, воюючій країні. Тому наша фракція і президент погоджуються з тим, щоб ідеї, закладені Южаніною за підтримки громадськості в свій законопроект, могли бути реалізовані не за один, а за декілька років", – додав голова фракції.

Луценко також зазначив, що робоча група планує почати роботу над проектом з 1 грудня. "Коли вона буде готова, тоді президент внесе (законопроект на розгляд парламенту, – ред.)", – сказав Луценко.

Як доповнила прес-служба БПП, Луценко констатував, що президентська фракція запропонувала своє бачення нового Податкового кодексу, а саме – зменшення податків з дев’ятнадцяти платежів і зборів, які є сьогодні, до чотирьох зі ставкою 10% кожний.

«З огляду на дуже важку фінансову ситуацію, з огляду на війну, яка потребує щорічно 100 мільярдів для боєздатності збройних сил, ми готові цей план – чотири податки по 10% – пролонгувати у часі, тобто ввести його наступного і ще протягом двох років», – додав голова фракції.

Також фракція БПП, за словами її голови, наполягає, окрім дискусії про ставки податків, поговорити про податкову амністію. «Потрібно вийняти з українського бізнесу всі гачки, на яких тримають підприємців силовики протягом багатьох років. Люди мають чесно задекларувати все, що у них є, сплатити 5% від невеликих сум, 10% від більших статків і бути вільним від запитань: що ти робив у 1992 році. Звичайно, це не звільняє від кримінального переслідування за скоєння кримінальних злочинів, але звільняє від відповідальності за незадеклароване майно. Ми впевнені, що це варто зробити вже цього року», – наголосив Юрій Луценко.