Поліцію зацікавили кредити, які Брокбізнесбанк видав агрокомпаніям Буряків

Все про економіку та фінанси

Відповідно до ухвали Дніпровського райсуду м. Києва від 29 липня, у провадженні Дніпровського управління поліції ГУ Національної поліції в м. Києві перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42015100040000206 від 18.11.2015, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального кодексу («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

Як зазначається в судових матеріалах, "досудовим розслідуванням встановлено, що службовими особами ПАТ «Брокбізнесбанк» в період часу з 2012 по 2014 роки здійснено дії по заволодінню грошовими коштами банку шляхом надання незабезпечених кредитів та перерахування грошових коштів на підконтрольні компанії".

"28.08.2012 ПАТ «Брокбізнесбанк» уклав з ПАТ «Шепетівська реалбаза хлібопродуктів» кредитний договір на суму 227 млн. грн під заставу права вимоги грошових коштів у сумі 710 000 000 грн, що надійшли б на рахунок ПАТ «Брокбізнесбанку» на підставі договору поставки між ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» та ПАТ «Шепетівська реал база хлібопродуктів. Однак, 14.02.2014 вказаний договір іпотеки розірвано у добровільному порядку. Аналогічно між ПАТ «Брокбізнесбанк» та ТОВ «Серединецьке» та ТОВ «Лотівка Еліт» укладено відповідні кредитні договори під заставу нерухомого майна, однак вказані договори також розірвано у добровільному порядку. На момент укладення вказаних кредитних договорів учасниками ПАТ «Шепетівська реал база хлібопродуктів» було ТОВ «Серединецьке», ТОВ «Лотівка Еліт» та ТОВ «Подільський господар», які підконтрольні ПАТ «Брокбізнесбанк».

Крім того, протягом 2006-2013 р.р. ПАТ «Брокбізнесбанк» укладено ряд кредитних договорів з компаніями, які в подальшому були або добровільно розірвані, або заставне майно яких зникло, а саме з ТОВ «С.О.В. Гавань», ТОВ «Троянда», ТОВ Торговий дім «Брокбізнес», ТОВ «Інвестиційна будівельна компанія», ТОВ «Еліт», ТОВ «Подільський господар», ТОВ «Атіс-С», ТОВ «Філайт Плюс», ТОВ «Фінансова компанія «Восход», що свідчить про можливе заволодіння службовими особами ПАТ «Брокбізнесбанк» грошовимим коштами та майном, наданим в порядку забезпечення виконання зазначених кредитних договорів», - йдеться в судових матеріалах.

Нагадаємо, до продажу основного пакета акцій Брокбізнесбанку в середині 2013 року для структур, пов’язаних з Сергієм Курченком, цю фінустанову контролювали брати Буряки.

Як розповідав заступник глави наглядової ради «ВЕТЕК» Борис Тимонькин, після продажу основного пакета акцій Брокбізнесбанку в них ще лишалося 20%. «Новим власникам банк обійдеться в серйозну суму - більше 1 млрд грн. Ми дамо ці гроші акціонерам, вони внесуть їх до статутних фондів підприємств-боржників, і погані активи будуть погашені. Що стосується найбільшого позичальника - аграрного холдингу «Сварог Вест Груп», акціонерами якого є Олександр і Сергій Буряки, то по ньому вже є всі необхідні домовленості. Його заборгованість буде реструктуризована на 5 років. Фінансовий стан холдингу дозволяє обслуговувати кредит», - зауважував Б. Тимонькин.

Звернемо увагу, що, зокрема, серед засновників ТОВ «Серединецьке», ТОВ «Лотівка Еліт» та ТОВ «Подільський господар» фігурує ТОВ «Сварог Капітал», кінцевий бенефіціар якого – Буряк Марина Леонтіївна. За даними ЗМІ, це дружина одного з братів Буряків.

За даними Фонду гарантування, на 01 липня вкладники Брокбізнесбанку в межах гарантійної суми отримали компенсації на 2,6 млрд грн (96,5% запланованих виплат).